Może powstać nowe przejście graniczne z Ukrainą

Opublikowano: 30.12.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1789

Według Andrija Deszczycy, w ciągu dwóch lat powinno być możliwe otwarcie przejścia granicznego Niżankowice-Malchowice na granicy polsko-ukraińskiej. Obecnie priorytetem jest modernizacja już funkcjonujących przejść – powiedział ambasador w wywiadzie dla agencji Ukrinform.

„Mamy jeszcze kilka miejsc na granicy polsko-ukraińskiej, gdzie potencjalnie można stworzyć przejścia graniczne. To cztery miejsca, gzie odbywają się regularnie dni dobrosąsiedztwa: jedno na Wołyniu, dwa przy granicy z obwodem lwowskim i jedno w obwodzie zakarpackim, gdzie łączą się granice Polski, Ukrainy i Słowacji. Istnieje potrzeba otwarcia nowych przejść, potrzebne są tylko decyzje polityczne i środki finansowe” – powiedział ambasador. Dodał, że aktualnie trwa dyskusja na temat budowy przejścia Niżankowice-Malchowice, gdzie ma powstać przejścia piesze i korytarz dla rowerzystów podróżujących w celach turystycznych. Taki sam punkt, wyłącznie dla ruchu pieszego i rowerowego mógłby powstać w obwodzie zakarpackim, w rejonie Łubnia/Wołosate.

Zdaniem Andrija Deszczycy, sytuację na granicy polsko-ukraińskiej może poprawić zwiększenie liczby przejść oraz skrócenie czasu kontroli dokumentów. Sytuację powinno poprawić także wdrożenie wspólnych kontroli, obecnie realizowanych na 4 z 8 przejść drogowych.

„Dziesięć lat temu było osiem przejść granicznych dla ruchu kołowego i dziś jest ich osiem. Natomiast liczba osób przekraczających granicę zwiększyła się o kilka razy. Dlatego głównym zadaniem jest zwiększenie liczby przejść granicznych na granicy i rozszerzenie wspólnych kontroli” – powiedział ambasador.

Na podstawie: Ukrinform.ua
Źródło: PolUkr.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.