„Mówiąca” rękawiczka dla głuchoniemych

Opublikowano: 11.01.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 268

Rosyjski uczeń, zafascynowany nauką, wynalazł „mówiącą” rękawiczkę dla głuchoniemych. Urządzenie tłumaczy język migowy na słowa zrozumiałe dla otoczenia.

Walerij ma 16 lat i uczy się w szkole w miejscowości Sobinka w obwodzie władymirskim. Prymus interesuje się elektroniką od 13 roku życia. Pomysł „mówiącej rękawiczki” przyszedł mu do głowy w 2015 roku, gdy uczęszczał do szkoły dla uzdolnionych dzieci „Winda w przyszłość”. “W tej szkole poznałem chłopaka, który już stworzył rękawicę. Tylko działała na innej zasadzie i w innym celu. Chciałem zrobić coś podobnego, aby ułatwić życie ludziom” – powiedział Walerij Striżeus.

W palcach rękawiczki umieszczono różne czujniki. Każdemu ruchowi ręki odpowiada litera języka migowego. Sygnały przesyłane są na komputer, który tłumaczy je na słowa, wypowiadane przez urządzenie. Obecnie dostępne są dwie wersje rękawicy — w języku rosyjskim i angielskim. Niezwykła rękawica może stać się prawdziwą rewolucją dla niesłyszących. Teraz muszą pisać to, co chcą powiedzieć. Dzięki wynalazkowi rosyjskiego ucznia będą mogli „zabrać głos” i przekazać swoje myśli szerszemu gronu odbiorców.

Zanim Walerij opatentuje urządzenie, zamierza je udoskonalić. Już otrzymał propozycje współpracy, ale na razie nie zdradza od kogo. Uzdolniony uczeń na wielkie plany na przyszłość. Główny cel jego projektu – „Poprzez naukę pomagać ludziom. “Chcę stworzyć urządzenie do codziennego użytku. Mógłbym stworzyć jakieś urządzenie do domu. Być może zdołam wprowadzić w swoim mieszkaniu system „inteligentny dom”. W każdym razie celem mojego projektu jest pomagać ludziom” – powiedział Walerij.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o