Motocykliści jadą do Ottawy

Opublikowano: 26.04.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1573

Jeden z organizatorów planowanego konwoju motocyklowego ostrzega przed „wolną amerykanką” w piątek, jeśli policja w Ottawie nie pozwoli tysiącom protestujących przyprowadzić swoich motocykli na ulice wokół Wzgórza Parlamentarnego.

Konwój „Rolling Thunder Ottawa” planuje w najbliższy weekend zrobić pętlę przez centrum miasta z przystankiem zaplanowanym przed National War Memorial. Policja zapowiada, że nie wpuści pojazdów na teren wokół Wzgórza Parlamentarnego ani National War Memorial. RCMP, policja prowincji Ontario i inne służby policji miejskiej wyślą funkcjonariuszy, aby pomogli w egzekwowaniu nowych przepisów.

Organizator Neil Sheard, który brał udział w protestach przeciwko ograniczeniom związanym z COVID-19, mówi w filmie na „YouTube”, że bez wyznaczonej drogi przejazdu będzie problem bezpieczeństwa.

Community Solidarity Ottawa, koalicja lokalnych organizacji społecznych alarmuje, że Rolling Thunder Ottawa nie jest rajdem motocyklowym na rzecz wsparcia weteranów, za który się podaje, ale raczej niewiele więcej niż przedłużeniem „Konwoju Wolności”, który zablokował w lutym centrum miasta. „Rolling Thunder jest bezpośrednim zagrożeniem dla naszej społeczności, a skrajnie prawicowa polityka, którą ze sobą niesie, jest szerszym zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa i demokracji” – stwierdziła CSO w sobotnim komunikacie prasowym.

Witryna internetowa „Rolling Thunder Ottawa” zawiera niewiele informacji o grupie, ale jednym z jej trzech wymienionych „partnerów” jest „Live From The Shed”, kanał YouTube z Waterloo, który publikuje „historie kierowców ciężarówek, wolontariuszy, streamerów i innych bohaterów Konwoju Wolności do Ottawy i Kanadyjski Ruch Wolności”.

Innym partnerem rajdu jest Freedom Fighters Canada, którego deklarowanym celem jest „koniec wszystkich nakazów rządowych; koniec wszystkich tyrańskich ustaw i przepisów”.

Trzeci to Veterans for Freedom, którego misją jest „gromadzenie weteranów kanadyjskich sił zbrojnych w całej Kanadzie poprzez mobilizację i podtrzymywanie zgodnych z prawem działań obywatelskich w celu przywrócenia podstawowych praw i wolności Kanadyjczyków”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.