Mosbacher i Pompeo dziękują Polsce

Opublikowano: 22.08.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 6

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher zamieściła na „Twitterze” wpis z podziękowaniami za zaangażowanie Polski w promowanie pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Mosbacher zamieściła publikację tuż po spotkaniu sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo z szefem MSZ Polski Jackiem Czaputowiczem, które odbyło się w Nowym Jorku.

„Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo spotkał się w Nowym Jorku z szefem polskiego MSZ Jackiem Czaputowiczem, aby kontynuować rozmowy na temat pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie rozpoczęte w lutym” – pisze ambasador. „Dzisiejsze spotkanie w Nowym Jorku to kontynuacja procesu rozpoczętego podczas historycznego wydarzenia, jakim był Warsaw Summit, który odbył się w lutym. Dziękujemy Polsce za zaangażowanie w promowanie pokoju i bezpieczeństwa w regionie” – podkreśla.

Sekretarz stanu Mike Pompeo podziękował „polskim przyjaciołom za pomoc w stawieniu czoła wielu wyzwaniom, przed którymi stoi Bliski Wschód”. Jednocześnie podkreślił, że z Czaputowiczem ma przyjacielskie stosunki i spotkanie było bardzo miłe.

Posiedzeniu RB ONZ dotyczącemu Bliskiego Wschodu przewodniczył szef polskiego MSZ, który podkreślił, że przywrócenie pokoju w regionie jest wspólnym obowiązkiem wspólnoty. „Rada Bezpieczeństwa powinna aktywnie wspierać i inicjować działania osób, które chcą zgodnie z prawem międzynarodowym przeciwdziałać agresywnym politykom i ich działaniom w tym regionie” – powiedział Czaputowicz.

Przypomnijmy, w dniach 13-14 lutego tego roku w Warszawie odbyła się konferencja nt. Bliskiego Wschodu, zorganizowana przez USA, na którą nie zaproszono przedstawicieli Iranu. Na szczyt przybyli przedstawiciele 62 krajów. Ambasador Iranu w Polsce Masud Edrisi Kermanszahi zwrócił uwagę, że organizacja tego gremium w Polsce ma charakter antyirański i rujnuje wzajemne stosunki.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 2,33 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

Ta pani już tak ma naciągniętą skórę na twarzy, nawet gdy jest smutna to się uśmiecha.

PeWueN
Użytkownik
PeWueN

To coś, co ma w opinii niektórych pomieszanych przypominać kobietę, wygląda jak lajt wersja (czyt. odchudzona) każdego transwensparasajta, jakiego miałem nieszczęście spotkać. A spotkałem i spotykam wiele tego czegoś, ponieważ dość często latam, a na lotniskach się te tłumnie gromadzą i wobec niemożności użycia funkcji rozród we własnym gronie, silnie molestują co tylko się zmolestować pozwoli. I takowoż naszą małą, biedną, mlekiem i miodem płynącą krainą, rządzą właśnie ci, co to się z uwielbieniem temu molestowaniu poddają.