Mosbacher i Pompeo dziękują Polsce

Opublikowano: 22.08.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 201

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher zamieściła na „Twitterze” wpis z podziękowaniami za zaangażowanie Polski w promowanie pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Mosbacher zamieściła publikację tuż po spotkaniu sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo z szefem MSZ Polski Jackiem Czaputowiczem, które odbyło się w Nowym Jorku.

„Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo spotkał się w Nowym Jorku z szefem polskiego MSZ Jackiem Czaputowiczem, aby kontynuować rozmowy na temat pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie rozpoczęte w lutym” – pisze ambasador. „Dzisiejsze spotkanie w Nowym Jorku to kontynuacja procesu rozpoczętego podczas historycznego wydarzenia, jakim był Warsaw Summit, który odbył się w lutym. Dziękujemy Polsce za zaangażowanie w promowanie pokoju i bezpieczeństwa w regionie” – podkreśla.

Sekretarz stanu Mike Pompeo podziękował „polskim przyjaciołom za pomoc w stawieniu czoła wielu wyzwaniom, przed którymi stoi Bliski Wschód”. Jednocześnie podkreślił, że z Czaputowiczem ma przyjacielskie stosunki i spotkanie było bardzo miłe.

Posiedzeniu RB ONZ dotyczącemu Bliskiego Wschodu przewodniczył szef polskiego MSZ, który podkreślił, że przywrócenie pokoju w regionie jest wspólnym obowiązkiem wspólnoty. „Rada Bezpieczeństwa powinna aktywnie wspierać i inicjować działania osób, które chcą zgodnie z prawem międzynarodowym przeciwdziałać agresywnym politykom i ich działaniom w tym regionie” – powiedział Czaputowicz.

Przypomnijmy, w dniach 13-14 lutego tego roku w Warszawie odbyła się konferencja nt. Bliskiego Wschodu, zorganizowana przez USA, na którą nie zaproszono przedstawicieli Iranu. Na szczyt przybyli przedstawiciele 62 krajów. Ambasador Iranu w Polsce Masud Edrisi Kermanszahi zwrócił uwagę, że organizacja tego gremium w Polsce ma charakter antyirański i rujnuje wzajemne stosunki.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 2,33 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

Ta pani już tak ma naciągniętą skórę na twarzy, nawet gdy jest smutna to się uśmiecha.

PeWueN
Użytkownik
PeWueN

To coś, co ma w opinii niektórych pomieszanych przypominać kobietę, wygląda jak lajt wersja (czyt. odchudzona) każdego transwensparasajta, jakiego miałem nieszczęście spotkać. A spotkałem i spotykam wiele tego czegoś, ponieważ dość często latam, a na lotniskach się te tłumnie gromadzą i wobec niemożności użycia funkcji rozród we własnym gronie, silnie molestują co tylko się zmolestować pozwoli. I takowoż naszą małą, biedną, mlekiem i miodem płynącą krainą, rządzą właśnie ci, co to się z uwielbieniem temu molestowaniu poddają.