Mosad zamordował syryjskiego naukowca

Opublikowano: 08.08.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 666

Syryjski naukowiec Aziz Asbar zginął w ubiegłą sobotę w wyniku ataku rakietowego na miasto Masjaf w zachodniej części kraju. Zdaniem jednej z amerykańskich gazet, jest on ofiarą działań izraelskiego Mosadu, który miał go na celowniku już od wielu lat. Syryjczyk pracował bowiem nad modernizacją potencjału rakietowego swojej armii, a dzięki jego unowocześnieniu syryjskie wojsko mogłoby zagrozić syjonistycznemu państwu.

Asbar miał być celem ataku rakietowego do którego doszło w ubiegłą sobotę w mieście Masjaf w zachodniej Syrii, gdzie znajduje się jeden z najważniejszych ośrodków badawczych należących do syryjskiego wojska. Władze w Damaszku oraz libański Hezbollah od razu oskarżyły o tę akcję stronę izraelską, zaś amerykański dziennik „New York Times”, powołując się na swoje źródła na Bliskim Wschodzie, potwierdza tę informację. Dodatkowo zdaniem gazety zamach na syryjskiego naukowca był planowany jeszcze przed wybuchem wojny w Syrii.

Miał on bowiem kierować tajną jednostką badawczą Sektor 4, dzięki czemu miał choćby swobodny dostęp do syryjskich władz. Asbar od wielu lat pracował nad modernizacją syryjskiego systemu rakietowego, dzięki czemu Syria mogłaby bez problemu atakować izraelskie miasta. Ponadto Syryjczyk miał współpracować z siłami al-Kuds, czyli elitarną jednostką będącą częścią irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Tymczasem izraelski Mosad już wcześniej zabił kilkoro Irańczyków, Syryjczyków i Palestyńczyków pracujących nad rozwojem technologii nuklearnych i rakietowych.

Izraelski premier Benjamin Netanjahu co prawda nie odniósł się jeszcze do oskarżeń Syryjczyków i Libańczyków, natomiast syjonistyczny minister obrony Awigdor Lieberman zaprzeczył podobnym doniesieniom.

Na podstawie: NYTimes.com, TimesOfIsrael.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.