Morderstwo w Brazylii dla covidowej statystyki?

Opublikowano: 30.07.2021 | Kategorie: Publikacje WM, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1644

W internecie rozpowszechnia się bardzo dramatyczny film przedstawiający rzekomą próbę morderstwa w brazylijskim szpitalu, aby zwiększyć statystykę covidowych zgonów. „Ktoś dużo ryzykował, aby opublikować ten film” – napisała osoba, która go opublikowała, zachęcając do rozpowszechniania go i nagłaśniania sprawy.

Sądziłem, że będzie to świetny news dla „Wolnych Mediów”, więc zacząłem drążyć sprawę, aby zweryfikować informację i zdobyć więcej danych. Okazało się, że to trzeci fejk z wykorzystaniem tego wideo, a nagranie pochodzi z Bangladeszu a nie Brazylii.

Wcześniejszy fejk miał miejsce 19.05.2020 r. Film rozpowszechniono z opisem, że pokazuje jak Mansur Mollah został uduszony w szpitalnym łóżku 21.04.2020 r. po wybuchu bójki z drugą osobą. Zmarł następnego dnia. Rzeczywiście, doszło do takiego zdarzenia w Dadpur Faridpur w Boalmari w Bangladeszu, ale prawdziwy Mansur Mollah nosił brodę, a mężczyzna na filmie jej nie posiada.

Film po raz pierwszy opublikował 14.05.2020 r. Rajesh Sarkar z Sylhet w Bangladeszu z adnotacją, że przedstawia syna duszącego ojca. Zauważono jednak, że ręce rzekomego dusiciela nie zaciskają się na szyi i najprawdopodobniej przedstawia syna próbującego na siłę karmić lekarstwami w szpitalu ojca. Więc pierwsza publikacja nagrania najprawdopodobniej też była fejkiem.

Podsumowując – to nie duszenie pacjenta w Brazylii dla zwiększenia liczby zgonów na COVID-19, ale próba karmienia lekarstwami ojca przez syna w Bangladeszu.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: AltNews.in
Źródło: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.