Morderca z Londynu szpiegiem?

Opublikowano: 26.05.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 331

Znajomy mordercy z Londynu twierdzi, że brytyjski kontrwywiad MI5 próbował zwerbować Michaela Adebolajo, jednak ten odrzucił propozycję, a następnie opowiadał swoim kolegom, że MI5 go nęka.

Zgodnie z relacją znajomego 28-letni Adebolajo odrzucił propozycję MI5 w sprawie współpracy, którą służby miały mu złożyć po jego powrocie w Kenii ok. pół roku temu. W wywiadzie dla BBC Abu Nusajbaha mówił, że brytyjski kontrwywiad chciał się dowiedzieć, czy jego znajomy zna pewne osoby.

– Gdy powiedział im, że nie zna tych ludzi, zapytali się, czy nie chciałby dla nich pracować – mówił Abu Nusajbaha. Z relacji BBC wynika, że po udzieleniu wywiadu Nusajbaha został zatrzymany.

Urodzony w Wielkiej Brytanii w chrześcijańskiej rodzinie pochodzącej z Nigerii Adebolajo został zidentyfikowany jako jeden ze sprawców brutalnego zabójstwa, do którego doszło w środę w Londynie. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna miał przejść na islam w 2003 r. po zakończeniu nauki w college’u.

Michael Adebolajo jest jednym ze sprawców, którzy we wschodnim Londynie potrącili samochodem 25-letniego żołnierza Lee Rigby’ego, gdy szedł ulicą niedaleko koszar artylerii w Woolwich. Następnie brutalnie zabili go rzeźniczym tasakiem i nożem. Zabójcy, którzy według świadków mieli wznieść okrzyk „Allahu akbar” (Bóg jest wielki), pozwalali się filmować przez przechodniów telefonami komórkowymi.

Autor: pł
Źródło: Niezależna.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. awkward 27.05.2013 09:11

    “Gdy powiedział im, że nie zna tych ludzi, zapytali się, czy nie chciałby dla nich pracować (..)”. Paranoja – wywiady amerykański i brytyjski swatają obywateli swoich krajów i imigrantów z terrorystami ???

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.