Morawiecki zrobił wielki krok ku federalizacji UE

Opublikowano: 14.08.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1116

Zgodził się na wspólne zadłużanie Europy, zrobił największy krok w historii do federalizacji Unii Europejskiej. Oszukiwał swoich partnerów w Unii, oszukiwał swoich kolegów w rządzie jak widać i oszukiwał przede wszystkim nas, Polaków – powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w Polsat News.

Zdaniem Kosiniaka-Kamysza „za brak środków nie odpowiada Bruksela, nie odpowiada opozycja i formacje demokratyczne, tylko odpowiada partia rządząca”. „Za niechęć do przestrzegania zasad, na które się sami zgodzili. Część z tych zasad, czyli wspólne zadłużanie i formułę kredytowania, przecież wymyślał sam premier Morawiecki. Na litość boską! On jest za to odpowiedzialny i on nie chce tych środków dzisiaj. To jest jest zdrada albo głupota” – stwierdził.

Polski polityk pełnię odpowiedzialności za spór na linii Polska-UE kładzie więc po stronie polskiego rządu. Przeciwnego zdania jest choćby były wykładowca ekonomii politycznej na Uniwersytecie w Mannheim, Roland Vaubel. „Podzielam stanowisko niemieckiego i polskiego TK, że orzekania o interpretacji kompetencji unijnych nie może podejmować się Trybunał Sprawiedliwości UE, a jedynie odpowiednie sądy państw członkowskich. To logiczne i jest konsekwencją faktu, że kompetencje zostały przeniesione na poziom UE właśnie przez państwa członkowskie – zgodnie z zasadą przyznania” – powiedział w październiku ubiegłego roku.

Polscy rządzący i część ekspertów, w odróżnieniu od polityka PSL, uważają, iż działania organów UE, przynajmniej w niektórych obszarach wykracza poza ramy wyznaczone przez traktaty i delegacje państw członkowskich.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: „Do Rzeczy”, „Forsal”
Źródło: MediaNarodowe.com

7

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.