Morawiecki zachwala niemieckie fabryki zamiast wyjazdów na szparagi

Opublikowano: 15.07.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1272

Niemiecki producent systemów grzewczych Viessmann postanowił wybudować nowy zakład w ramach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Premier Mateusz Morawiecki zachwala nową inwestycję, bo jego zdaniem Polacy musieli jeszcze niedawno wyjeżdżać do Niemiec zabierać szparagi, natomiast teraz mogą pracować w niemieckich montowniach w swojej własnej ojczyźnie.

Koncern zza naszej zachodniej granicy zamierza zbudować w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej swoją nową fabrykę pomp ciepła. Zdaniem polskiego rządu podobne inwestycje są niezwykle ważne w kontekście obecnego kryzysu energetycznego, spowodowanego wprowadzeniem sankcji na Rosję w związku z jej agresją na Ukrainę.

W nową niemiecką montownię zainwestowanych zostanie blisko 200 mln zł, a w jej ramach powstać ma około 3 tys. nowych miejsc pracy, choć na przykład zdaniem „Pulsu Biznesu” będzie ich nie więcej niż 1,7 tys. Zakład ma rozpocząć swoją działalność pod koniec 2023 roku.

„Tego typu inwestycje mówią naszym geopolitycznym adwersarzom ze Wschodu: nie damy się Wam zastraszyć oraz zasiać ziarna niezgody i niepewności, o które Wam chodzi. Jestem bardzo zbudowany tym, że mam dziś możliwość podziękować tym, którzy byli zaangażowani w kreowanie odpowiednich warunków do skonstruowania takich inwestycji” – mówił Morawiecki podczas wmurowania kamienia węgielnego.

Szef rządu dodał, że „jeszcze niedawno Polacy jeździli do Niemiec zbierać szparagi”, natomiast teraz „niemieckie inwestycje technologiczne trafiają do Polski”.

Na podstawie: DoRzeczy.pl, PB.pl
Źródło: Autonom.pl

7

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. bboyprezes 15.07.2022 08:58

    Jaja sobie z nas robi.
    Nie dość że Niemiec na polskim terenie biznes otwiera to jeszcze u Helmuta Polak ma pracować i wyrabiać jemu zyski.

  2. kufel10 19.07.2022 04:43

    @ bboyprezes
    A w jakim markiecie stołujecie się z rodzinką? Polskim czy może .. niemieckim ? Nie pytam jaką marką samochodów jeździcie bo to jakby oczywiste 🙂 Ale nieee, to nie wy jesteście odpowiedzialni, to oni, oni helmutowi dają zarobić, nie wy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.