Morawiecki przedstawił skład nowego rządu

Opublikowano: 09.11.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 583

W siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie premier Morawiecki przedstawił skład nowego rządu. „To kontynuacja dobrej zmiany” – powiedział o nowym gabinecie Jarosław Kaczyński.

Nowy-stary premier stwierdził, że w składzie jego rządu zaszło pięć dużych zmian. Bardziej jednak rzuca się w oczy fakt, że kluczowe resorty pozostały w rękach sprawdzonych polityków. Ministrem spraw wewnętrznych i administracji pozostaje Mariusz Kamiński, ministrem obrony narodowej Mariusz Błaszczak, Ministerstwo Sprawiedliwości nadal będzie w rękach Zbigniewa Ziobry.

Głośne protesty w oświacie i służbie zdrowia, jakie miały miejsce podczas poprzedniej kadencji Sejmu, nie przekonały PiS do wymienienia odpowiednich ministrów. MEN nadal będzie kierował Dariusz Piontkowski, a resortem zdrowia – Łukasz Szumowski. Stanowiska zachowali także Piotr Gliński (kultura), Jan Krzysztof Ardanowski (rolnictwo) i Jarosław Gowin (nauka i szkolnictwo wyższe). Również Jacek Czaputowicz w MSZ został na tyle wysoko oceniony, by nie stracić teki. Jadwiga Emilewicz zaś będzie dalej ministrem rozwoju, ale w jej resorcie pojawiły się szczególne działy turystyki i budownictwa. W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pozostał Michał Dworczyk, infrastrukturą nadal będzie się zajmował Andrzej Adamczyk.

Nowość to Ministerstwo Nadzoru Właścicielskiego, następca zlikwidowanego resortu Skarbu – pokieruje nim Jacek Sasin w randze wicepremiera. Nowe twarze to również Tadeusz Kościński, minister finansów oraz minister rodziny i pracy Marlena Maląg. Ministerstwo Środowiska natomiast podzielono na dwa: Michał Kurtyka będzie kierował nowym podmiotem odpowiedzialnym wyłącznie za wdrażanie OZE, zaś Michał Woś za sprawy lasów, kopalin i łowiectwa. Do kompletu brakuje ministra sportu, zaś ministerstwo energetyki zostało rozwiązane.

„Patrząc po nazwiskach ministrów, nie ma wątpliwości: czeka nas ciąg dalszy: cenzurowania kultury (Gliński), centralizacji nauki (Gowin), pozorowania dialogu społecznego z nauczycielami (Piontkowski), ignorowania bezpieczeństwa pieszych (Adamczyk), afer i skandali w resorcie sprawiedliwości” – celnie podsumowuje na Facebooku posłanka-elekt Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Nic dobrego po nowym rządzie nie spodziewają się również związki zawodowe, m.in. Związek Nauczycielstwa Polskiego, który na swoim Facebooku przypomina, że nowy-stary minister edukacji narodowej nie dostrzegał żadnych większych problemów w szkolnictwie i tym bardziej nic nie robił, by je rozwiązywać.

PiS czuje się bardzo pewnie i czuje też za sobą poparcie społeczeństwa. Trudno byłoby w takiej sytuacji się spodziewać gruntownych zmian w rządzącej ekipie.

Autorstwo: Małgorzata Kulbaczewska-Figat
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ