Morawiecki premierem Polski

Opublikowano: 08.12.2017 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 574

Beata Szydło, dotychczasowa premier Polski, podała się do dymisji. Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości, czyli kilka frakcji politycznych składających się na ten klub, zdecydowało, że nowym premierem będzie Mateusz Morawiecki. Był on dotychczas ministrem gospodarki w rządzie Beaty Szydło.

Skupmy się na najważniejszych i często pomijanych faktach. Co oznacza dla Polski to, że premierem będzie Mateusz Morawiecki? Przede wszystkim jest on zwolennikiem „kapitalizmu z ludzką twarzą”, czyli lustrzanym przeciwieństwem dwóch skrajnych koncepcji. Pierwsza z tych koncepcji to „kapitalistyczne Auschwitz” zgotowane nam przez Balcerowicza na zlecenie niemieckich finansistów i przemysłowców. Polska na długie lata stała się krajem trzeciego świata, montownią różnych dziadostw opartą o niewolniczą siłę roboczą.

Druga z tych skrajnych, destrukcyjnych koncepcji to to, co jest w wielu krajach Zachodu. Czyli podatki procentowo wyższe niż w Polsce, z lokowaniem ogromnych funduszy w bzdurne, a nawet szkodliwe projekty ideologiczne. Koncepcja Morawieckiego zakłada opiekuńczą rolę państwa (socjal, budownictwo socjalne itp) z jednoczesnym stymulowaniem gospodarki, wspieraniem przedsiębiorczości i obniżkami podatków. Łączy więc pozytywne cechy dwóch podejść do ekonomii.

Obecnie za nami jest etap wstępnego rozruszania gospodarki za pomocą 500+ czy uszczelnienia prawa podatkowego (słynne mafie VAT-owskie). Wielu narzeka, że PiS jeszcze nie wziął się za obniżanie podatków, za obniżkę horrendalnego ZUS-u dławiącego małą przedsiębiorczość czy za likwidację wielu polskich absurdów. Warto tutaj dodać, że w Polsce przez te 25 lat była sytuacja kuriozalna. Z jednej strony niemal zerowa sfera socjalna, a z drugiej strony, ogromne podatki, olbrzymia ilość absurdów prawnych, podatkowych i sądowych.

Umożliwiało to drenaż naszego kraju przez Zachód i było zaporą przed bogaceniem się Polaków. Nie muszę chyba mówić, że wszystko to robiono celowo? Teraz Mateusz Morawiecki będzie przystępował do właściwych reform gospodarczych, czyli obniżki podatków, uproszczenia prawa, obniżki ZUSu dla małych firm i likwidacji typowo polskich absurdów. Nie dało się tego zrobić nagle, gdyż gospodarka Polski jest jak więzień nomen omen obozu koncentracyjnego, wygłodzony niemal na śmierć. To symboliczne porównanie jest bardzo trafne.

Po wyzwoleniu obozów wielu więźniów rzucało się na pozostałe w magazynach żarcie i zjadało np pęto kiełbasy. Ich żołądki nie wytrzymywały tak gwałtownego procesu trawiennego i umierali w wyniku krwotoków wewnętrznych. Takim więźniom trzeba było stopniowo racjonować coraz większe i większe racje żywnościowe. Tak samo jest z polską gospodarką. Zbyt gwałtowne poluzowanie gospodarki spowodowałoby jej przegrzanie i w konsekwencje trzycyfrową inflację.

Ale nie da się też nieustannie łatać kolejnych dziur np w podatkach, bo tu pole do popisu się kiedyś skończy. Gospodarkę trzeba będzie teraz realnie rozruszać, i Morawiecki to zrobi. Przykład takich dziur to spółki i spółeczki skarbu państwa, takie jak LOT czy górnictwo. Za czasów Tuska i Kopacz był nieustannie na skraju bankructwa i rozważano ich prywatyzację. Która oczywiście miała polegać na likwidacji LOT-u i przekazaniu polskiego nieba Lufthansy. Tymczasem i LOT, i górnictwo i inne branże niespodziewanie notują zyski, pierwszy raz po 1989 roku.

Zarzuca się obecnemu rządowi, że doprowadzi nas do scenariusza greckiego. Tymczasem jest zupełnie na odwrót. To kontynuacja balcerowiczowej polityki „kapitalistycznego Auschwitz” spowodowałoby, że już dziś lub najdalej za 2 lata bylibyśmy drugą Grecją. Dlaczego? Gdyż im biedniejszy naród, tym mniej pieniądza w gospodarce, a więcej w rękach korporacji, biznesu i krajów Zachodu, a o to im przecież chodziło. Więc trzeba coraz bardziej ograniczać wydatki państwowe, a to powoduje, że gospodarka jeszcze bardziej się kurczy. Jest to idealne sprzężenie zwrotne.

Straszono nas różnymi apokaliptycznymi scenariuszami, mówiono, że pieniędzy nie ma. Cały okres III RP nam to mówiono, że nic się nie da, nic nie można zmienić i na nic nie ma pieniędzy. A jaka była prawda? Prawda była taka, że setki miliardów dolarów rocznie wyciekało za granicę i pompowało tamtejszą finansjerę i tamtejsze gospodarki. Tak, realne kwoty po podsumowaniu wielu różnych czynników to właśnie te setki miliardów rocznie. A wystarczy nie kraść, co jest absolutnie nie do pomyślenia i nie do wyobrażenia dla liberałów.

Oni myśleli, że obecny rząd tego nie zrobi. A tymczasem rząd PiS chce wywalczyć dla Polski podmiotowość, ustanowić rządy silnej ręki i mieć bogaty kraj i w miarę zamożne społeczeństwo dla siebie. Bądź co bądź na całym świecie jest odwrót od zgniłej, liberalnej demokracji. Dla europejskich demokratów najważniejsze było to, co kto może sobie wsadzać w dupę lub nie, czyli sprawy majtkowo-obyczajowe. A fakt, że społeczeństwa biednieją ich nie obchodził. Ma miejsce dziejowa przemiana. Za góra 15, 20 lat liberalizm będzie już tylko wspomnieniem minionej epoki.

A Ty? Co sądzisz o zmianie na stanowisku premiera RP? Zapraszam do dyskusji.

Uczulam Cię także na to, że nie chodzi o żadnego kornika, żadne sądy czy Trybunały. Nie chodzi nawet o toporny polski konserwatyzm czy prawo aborcyjne, którego nawiasem mówiąc rząd ani myśli zaostrzać, jak głoszą apokaliptyczni, liberalni wizjonerzy. Proszę, więcej geopolityki i strategii w myśleniu.

Na całym świecie trwa wojna dołu, czyli społeczeństwa, o pieniądz. O to, by „góra” nie zabierała 99% zasobów dla siebie, żerując na naszej niewolniczej pracy. Chodzi też o takie kwestie jak Nowy Jedwabny Szlak z Chin, i kilka innych. Ale by to wiedzieć, trzeba wyjść poza ciasne ramy „PiS kontra PO” i mieć wiedzę z dziedziny geopolityki i ekonomii. A ona jest teraz łatwa do poznania.

Autorstwo: Jarek Kefir
Zdjęcie: Kancelaria Premiera (CC0)
Źródło: Jarek-Kefir.org

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

17
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
karmazynowy_szpadel
Użytkownik
karmazynowy_szpadel

jak wszyscy dostają po równo to chyba jest komunizm…

Fenix
Użytkownik
Fenix

By po równo dzielić , trzeba to utworzyć ? Każdemu równo dzielimy z pełnego !
Jeśli masz dług i pracujesz za dług , to zwiększasz dług i tworzysz dług ?
Niewolnik długu , elit ! Dług elit , nie jest moim kapitałem.
Przypomnij sobie kim jesteś?
Kapitałem moim jest własne tworzenie.

qrde blade
Użytkownik
qrde blade

Już teraz ku przestrodze !
Kalifornia już dziś walczy z ogromnymi pożarami, które w zadziwiający sposób powstają i rozprzestrzeniają się poza wszelka kontrolą. Oto jak niektóre źródła opisują te kolejne już takie wydarzenia. Biorąc powyższe pod uwagę już teraz należy zadać sobie pytanie czy i Polska może się spodziewać latem wymykających się spod kontroli pożarów, rozniecanych w podobny sposób wskazujących naturalnie na potrzebę walki z ociepleniem klimatu …
PODAJCIE DALEJ …
https://www.youtube.com/watch?v=D3v2tvT9uD4

qrde blade
Użytkownik
qrde blade

Mateusz Morawiecki uzyska błogosławieństwo od Polaków na nową wyznaczoną Mu drogę jeśli przyjmie do wiadomości i zrozumie, że szczepienia to dosłownie śmiertelny grzech dla każdego Katolika i Żyda !
Natomiast ustawa o PRZYMUSOWYCH SZCZEPIENIACH to nic innego jak DEATH WISH, którą rząd PiS przyjął na własne, pożal się boże sumienia !
Aby nie być w tym miejscu zupełnie gołosłownym proszę o wysłuchanie fragmentu poniższej homilii…
https://youtu.be/YOCMbdCM-hY

Podaj dalej…

smerf
Użytkownik
smerf

Brawo! Bravissimo!
Jeszcze 2 lub 3 miesiące tej nędznej pseudokracji lub, jak kto woli, kaczystanu! I pisiorstwo odejdzie wreszcie w niebyt!
I nie pomoże zamiana byle jakiej bazarowej broszki do żakietu na garnitur od Armaniego!

Ja, Polak patriota:

http://www.discoclipy.com/adam-chrola-pijak-patryjota-video_3e32b1eab.html

wam to niniejszym, obwieszczam!

Obejrzyjcie na spokojnie, ale do końca, tę przepowiednię:

https://www.tvn24.pl/kropka-nad-i,3,m/andrzej-rzeplinski-w-kropce-nad-i,796849.html

KOD!
Obywatele.RP!
Ludzie z każdej polskiej ulicy!
Ruszcie tyłki!

Pisiory chcą:
– zabrać nam wolne sądy, czyli TRZECIĄ władzę! Chcą ją upolitycznić, czyli procedować wg piotrowiczowskich – stano-wojennych standardów…
– mieszać w kobiecych macicach i decydować, czy in vitro jest zgodne “z wolą bożą” (a przecież archanioł Gabriel zapłodnił w ten sposób “niepokalaną DZIEWICĘ”!), czy nie,
– odebrać nam wolne, wg nich obce, bo zachodnie, media, które inaczej niż TVPiS – kurskie przekazują nam bieżące wydarzenia,
– zawłaszczyć subsydia norweskie na pomoc dla najuboższych i pokrzywdzonych przez los,
– decydować, które filmy i spektakle teatralne, w należyty sposób kształtują osobowość naszych dzieci,
– gloryfikować (alkoholiczne wizje P.K,) zasadność posiadania w każdym domu (na wzór porąbanego wzorca amerykańskiego, choć uwarunkowanego historycznie) przez każdego Polaka, BRONI palnej!

Pozwolicie na to?

Wołam: NIE!!!!

Na pohybel OSZOŁOMOM!

maciek
Użytkownik

to już ta kompilacja o banksterze była ciekawsza do czytania i komentowania. Co się stało? Mleko się rozlało? Przecież nie przekonacie mnie że to zsiadły kefir.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Nic, dosłownie nic się nie zmieniło – władca Polski pozostał ten sam. Ale jak odejdzie władca Polski, to dopiero rozpęta się prawdziwa burza polska!!!

maciek
Użytkownik

@Szwęda

Władca Polski ma szeroko dalej idące ambicje. Zanim odejdzie będzie władcą wyszehradu.

Gość
Gość
Gość

A kiedy w koncu pozbeda sie szkodnika Szyszko? Im predzej, tym lepiej dla srodowiska oraz ludzi ktorzy cenia sobie przyrode. A sama zmiana premiera… zmiany kosmetyczne.

tikale
Użytkownik
tikale

Nie podoba mi się socjalizm czy to lewicowy czy prawicowy. Zawsze prowadzi do tego samego. KOD to nie są obrońcy demokracji tylko obrońcy zachodnich socjalistyczno-komunistycznych ideałów. Tak jak pan Soros i cała ta banda z Brukseli. Nie ma się co dziwić, Niemcy też mieli Polskich kolaborantów w czasie wojny, Car miał w czasie zaborów.
Nie podoba mi się to co się dzieje, bo jestem za wolnością osobistą i gospodarczą.
Ani PIS ani KOD wycierający sobie gębę demokracją, tego mi nie da.
Co do Sądu Najwyższego, to powinien być wybierany przez obywateli bezpośrednio, a nie przez akurat rządzącą partię.

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

@tikale będąc sobą, szukając prawdy nie zmienisz otoczenia.

Radek
Użytkownik
Radek

@smerf czy ktoś zhakował twoje konto? Bo nie wierzę, że to Ty piszesz. Raczej pisałeś posty odznaczające się inteligencją, a to wygląda jak jakiś spam urągający inteligencji czytelnika.

maciek
Użytkownik

@pudson

nie wiem co o tym sądzić. Rzadko mi się to zdarza. Po wtorkowym exposé może coś mnie się w głowie urodzi i może wtedy coś napiszę na ten temat. Na razie cała ta sytuacja, tak samo jak Morawiecki jest ogromnym znakiem “?”.

maciek
Użytkownik

nie zdążyłem na exposé. Oglądałem uważnie obrady sejmu po przerwie. Po miałkich wystąpieniach opozycji i po odpowiedzi Morawieckiego stwierdzam krótko: Morawiecki może teraz z nami zrobić co chce. Pytanie: Co chce z nami zrobić?

maciek
Użytkownik

@Atos

Więc co nas czeka oprócz choinki i bratanka, bo interesuje mnie dłuższa perspektywa.

maciek
Użytkownik

nie odpala mi się

maciek
Użytkownik

@ Atos

To ciekawe. Monitoruj sytuacje na bieżąco. Dobrze by było żebyś od czasu do czasu napisał artykuł o tym jak te sprawy wyglądają z perspektywy Francji.