Morawiecki pojechał do Hiszpanii szczuć na Putina

Opublikowano: 30.01.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1291

Premier Mateusz Morawiecki w obszernym wywiadzie dla PAP ocenił, że to z czym mamy do czynienia na wschód od granic Polski, napięta sytuacja wokół Ukrainy jest rezultatem bezczynności poprzednich ekip rządzących, a zwłaszcza PO.

Morawiecki wziął wczoraj udział w międzynarodowym szczycie europejskich partii konserwatywnych i prawicowych w Madrycie, który odbywa się pod hasłem: „Obronić Europę”. Jak relacjonował, jednym z tematów była sprawa suwerenności państw UE i jej ograniczanie przez unijne instytucje. Premier był krytykowany za udział w szczycie, politycy opozycji zarzucali mu, że brata się „ze stronnikami Putina”, co w obecnej sytuacji można porównać do zdrady. Morawiecki w odpowiedzi stwierdził, że partia na czele której stoi Donald Tusk, realizuje interesy brukselskich elit, a nie Polski, ale ludzie pamiętają, kto ściskał się z Putinem (np. w 200 r. w Smoleńsku – przypis WM).

Podczas rozmów w Madrycie nie obyło się bez kwestii imperialnej polityki Rosji i ostatnich wydarzeń wokół Ukrainy. Morawiecki podkreślił, że ws. Rosji i jej rzekomej agresji w stosunku do Ukrainy stanowiska obecnych tam liderów prawicy i partii konserwatywnych są w tej kwestii zgodne. W końcowej deklaracji przyjętej na wczorajszym szczycie znalazł się też zapis jednoznacznie potępiający „agresywne działania Rosji”.

Dodał, że nie ma co się obrażać na przywódców, którzy nie dostrzegają zagrożeń, które niesie za sobą polityka Rosji, a trzeba jeździć, spotykać się i tłumaczyć. „Ta praca już przynosi owoce – dzisiaj w dyskusji ze wszystkich stron padały deklaracje bardzo mocnego wsparcia dla Ukrainy, które znalazły też swoje odzwierciedlenie w końcowej deklaracji” – stwierdził Morawiecki. „To jest właśnie efekt naszych działań – efekt tego, że rozmawiamy i tłumaczymy wszystkim w Europie jak poważnym zagrożeniem jest Putin. Mam nadzieję że politycy opozycji, którzy krytykowali dzisiejsze spotkanie, będą mieli odwagę, żeby przyznać się do błędu” – powiedział szef rządu w wywiadzie z PAP.

Odniósł się też do nadchodzącej wizyty na Ukrainie, zaznaczając, że będzie chciał rozmawiać o realnej pomocy sąsiadowi, a nie tylko pokazywać gesty dyplomatyczne.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.