Morawiecki nie wyklucza wejścia do strefy euro

Opublikowano: 30.10.2017 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

Wicepremier i minister rozwoju oraz finansów Mateusz Morawiecki nie wyklucza przystąpienia naszego kraju do wspólnej waluty Unii Europejskiej. Członek rządu Beaty Szydło uważa przy tym, że z taką decyzją należy poczekać jeszcze od pięciu do dziesięciu lat, ponieważ jak na razie złotówka uratowała nasz kraj od negatywnych skutków międzynarodowego kryzysu finansowego sprzed dziewięciu lat.

Szybkie przystąpienie Polski do strefy euro jest obecnie głównym motywem przewodnim działalności byłego prezesa Narodowego Banku Polskiego Marka Belki, który niedawno zaapelował do rządu, aby ten wyraził gotowość rychłego przyjęcia wspólnej unijnej waluty. Według byłego premiera i ministra finansów dzięki takiemu posunięciu Polska wciąż należałaby do „jądra decyzyjnego” w ramach Unii Europejskiej.

Podczas debaty byłych ministrów finansów zorganizowanej przez Grzegorza Kołodkę oraz Akademię im. Leona Koźmińskiego, na wezwanie Belki zareagował właśnie Morawiecki. W tracie dyskusji zadeklarował on, iż nie jest przeciwnikiem wejścia Polski do obszaru wspólnej waluty, ale z podobną decyzją należy wstrzymać się przynajmniej kolejnych 5-10 lat, kiedy będzie wiadomo, że waluta jest już bezpieczna, a Polska nie będzie odstawać pod względem gospodarki od najsilniejszych unijnych państw.

Ponadto wicepremier w rządzie Beaty Szydło stwierdził, że posiadanie narodowej waluty ochroniło nasz kraj od negatywnych skutków międzynarodowego kryzysu finansowego sprzed dziewięciu lat. Morawiecki nawiązał też do toczącej się cały czas ekonomicznej debaty, w której specjaliści zastanawiają się, czy euro jest problemem dla unijnych gospodarek, czy jednak rzeczywiście oddziałuje na nie w sposób pozytywny.

Na podstawie: Forsal.pl, Parlamentarny.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
donkey
Użytkownik
donkey

“… obecnie głównym motywem przewodnim działalności byłego prezesa Narodowego Banku Polskiego Marka Belki, który niedawno zaapelował do rządu, aby ten wyraził gotowość rychłego przyjęcia wspólnej unijnej waluty. Według byłego premiera i ministra finansów dzięki takiemu posunięciu Polska wciąż należałaby do „jądra decyzyjnego” w ramach Unii Europejskiej.”

Żeby należeć do „jądra decyzyjnego” Unii Europejskiej Polska musiałby się przekształcić z republiki bananowej w państwo poważne. Na to narazie nie ma żadnych szans.

Rezygnacja ze złótówki będzie początkiem końca dla Polski.

Husar
Użytkownik
Husar

Przyjęcie waluty euro w Polsce to kolejny krok podporządkowania Polski pod Niemcy. Euro to waluta niemiecka ma taką wymowę 1 mln euro to jakby w dane państwo wjeżdżała dywizja niemiecka.
Niemcy poprzez v kolumny niemeickie w Polsce i niemeickie partie zainstalowane w Polsce zniszczyły naszą gospodarkę, wycieli rolnictwo, budownictwo, handel, przejeli media by grabież nazywać integracją i rozwojem europejskim, v kolumny niemieckie i żydowskie bohaterami polskimi i geniuszami ekonomii. Poprzez edukację kontynuowano po 89r proces niszczenia tożsamości narodowej Polski zapoczątkowany w rozbiorach Polski. Kamuflowali się pod modnymi trendami ideologicznymi jak lewactwo, liberalizm, proeuropejskość itp czyli wszystko inne co tylko nie polskie w myśl zasady rozbiorowej “negować wszystko to co słowiańskie”.
Dziwi mnie natomiast to, że taki eugeniusz ekonomiczny jak Morawiecki nie dąży do wywalenia np niemieckich koncernów budowlanych z Polski, a utworzenia narodowego polskiego koncernu budowlanego gwarantującego ludziom pracę i będącego konkurencją dla zachodu. Dlaczego ? Bo nie od dziś wiadomo, że Polscy budowlańcy i inżynierowie są najlepsi na świecie. Żadna nieudolna zachodnia nacja nie wytrzymała by konkurencji z Polakami, żadna. A tak to dziś budujemy obcycm ich potęge zamist sobie.
Czemu np nie dąży się do odrodzenia oddolnego rolnictwa chociażby projekt 1 ha gospodarstwa ( np Putin w Rosji to zastosował – i dla ludzi co się w mieście nie odnajdują, nie muszą być skazani na miasto,odnajdują swoje miejsce na obrzerzach i wsiach napędzając rolnictwo, a zarazem uzalezniając od syfu zachodnich supermarketów).
A czemu by tak nie zmienić ustroju w Polsce i zlikwidować w konstytucji zapis o “obywatelach” , a zamiast niego wpisać Polaków ? Wtedy np w sejmie polskim od razu znikłyby niemeickie nazwiska, żydowskie pochodzenia, premierem nie zostałby jakiś potomek wermachtu itd itp
Czemu by tak nie zmienic ordynacji wyborczej by lokalnie wybierać się oddolnie jak za dawnych czasów w Polsce , przed rozbiorami, po naszym prawowitym polskim słwoiańskim ustroju Samostanowieniu Narodu ?
Wtedy to byśmy UE nabili bęcków takimi zmianami co ?

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Ludzie, którzy zlikwidują polską złotówkę będą zdrajcami zasługującymi tylko na jedną karę!

8pasanger
Użytkownik

Spadek wartości złotówki uratował nas przed losem Grecji.Pisowscy narodowi socjaliści oczywiście nie podskakują bansterce i powiekszają polskie zadłużenie publiczne szykując nam grecki los w przyszłości. Podzielam opinię, że w polskich realiach obecnie przyjęcie euro jest złym pomysłem samobójczym gospodarczo i politycznie.Położenie naszego kraju jest wystarczająco trudne….

Maximov
Użytkownik
Maximov

Totalną głupotą jest wchodzenie w walutę, która jest “drukowana” w ilości ok. 30 mld EUR miesięcznie.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/EBC-podjal-decyzje-w-sprawie-QE-30-mld-euro-miesiecznie-do-wrzesnia-2018-r-7551988.html
Straszenie losem Grecji jest trochę śmieszne bo jak pęknie w USA bańka na akcjach (pompowana od poprzedniego kryzysu) to prawie wszystkie kraje na świecie zaliczą taki kryzys, że ten ostatni to pikuś a Grecja wyda się na ich tle krainą mlekiem i miodem płynącą.
Magicy z banków centralnych już prawie 10 lat robią różne sztuczki, aby system się nie wywalił ale kiedyś to nastąpi.
Wtedy przedefiniujemy słowo kryzys.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Myślę że za 10 lat , będzie jedna globalna waluta.
Po bankructwie giełdy finansów i systemu.
To przywrócenia równego udziału każdemu
Nowy system, wolnych ludzi .

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

@Fenix
Wszystko się zgadza, tylko na końcu powinieneś napisać ZNIEWOLONYCH ludzi!

Fenix
Użytkownik
Fenix

Zniewoleni w systemie to obecnie , system posługuje się nami . Pracowania na dług pieniądza, do życia. Jedni ponad prawem, drudzy pod prawem , to nazywam bezprawiem!
Jestem wolny gdy decyduje za siebie , używam władzy Ja , tworząc prawo.
Jedno prawo służy każdemu .
Jawny system stanowienia prawa, dzielących władzę.
Kieruję się prawdą Ja , w osobie !