Morawiecki dofinansuje białoruskie firmy

Opublikowano: 19.09.2020 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 847

Kolejny pakiet rozwiązań dla Białorusi przedstawił premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zamierza między innymi wydać miliard euro na wspomaganie białoruskich przedsiębiorców, a także chce ułatwień w ich funkcjonowaniu na rynku Unii Europejskiej. To nie jedyna zresztą rola UE, która zdaniem Morawieckiego wraz z Międzynarodowym Funduszem Walutowym miałaby „stabilizować” białoruską gospodarkę.

Swoje plany polityk Prawa i Sprawiedliwości ma zamiar przedstawić na najbliższym unijnym szczycie. UE ma jego zdaniem odgrywać kluczową rolę we wspieraniu Białorusinów, czyniąc to ze wspomnianym MFW. Obie międzynarodowe organizacje miałyby więc stworzyć funduszy finansowy, aby „Białoruś i białoruska gospodarka mogły liczyć przez pewien czas na stabilizację, zwłaszcza jeśli chodzi o stabilność waluty i inne parametry finansowe, ale to także pewnego rodzaju otwarcie gospodarki”.

Na tym etapie Morawiecki łaskawie nie chce jeszcze mówić o umowie stowarzyszeniowej, lecz chce namawiać Unię do ułatwień dla białoruskich przedsiębiorców i pracowników. Ci pierwsi mieliby tym samym prowadzić swobodnie swoje firmy na rynku unijnym, z kolei drudzy byliby oczywiście otrzymaliby ułatwienia wizowe. W domyśle na unijny rynek wkroczyłaby więc tania białoruska siła robocza.

Według szefa rządu na wspomniany fundusz należałoby wydać blisko miliard euro. Ta kwota bowiem „pozwoli ustabilizować oczekiwania inwestorów, perspektywy zaciągania nowych zobowiązań przez państwo białoruskie”. Jednakże najważniejsze w chwili obecnej jest dla Morawieckiego zalanie unijnego rynku przez białoruskie towary i usługi. Z tego zresztą powodu zaprosił on Białorusinów do przenoszenia swoich firm do Polski.

Na podstawie: Bankier.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fenix 20.09.2020 08:51

    Sługus MFW ” tania białoruska siła robocza.” to błazen TFU! Białorusini tym chcecie zostać , niewolnikami spłacającymi dług pożyczkowy lichwiarzom MFW? Sprzeda was za miskę ryżu, jak Polaków , Balcerowicz! Z krajowego normalnego bytu , do rozbójników w niewoli.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.