MON chce zbierać dane o obcokrajowcach w Polsce

Opublikowano: 31.05.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 586

Polskie urzędy otrzymały od Ministerstwa Obrony polecenie gromadzenia informacji o mieszkających na terytorium państwa obcokrajowcach – podają polskie media.

„Wojewoda zachodniopomorski na polecenie ministra obrony narodowej skierował pismo do wójtów burmistrzów i prezydentów miast. A w nim, powołując się na ustawę o zarządzaniu kryzysowym, prosi o informacje o osobach innych narodowości posiadających obywatelstwo polskie oraz posiadających inne obywatelstwo i zezwolenie na pobyt na terytorium Polski” — podają media, nie precyzując, o jakiej informacji jest mowa.

Przeciwko gromadzeniu informacji opowiedziała się największa w Polsce opozycyjna partia Platforma Obywatelska. Zdaniem posła partii Sławomira Nitrasa takie działania “czynią przyzwolenie takiemu prostemu sklejeniu zagrożenie — obcy”.

„Większość z nich nigdy nie złamała prawa. Przypomnę, że prawie pół miliona Polaków deklaruje inną narodowość niż polska” — podkreślił.

Na krytykę opozycji zareagował wiceminister obrony Michaił Dworczyk. Według niego „zgodnie z ustawą o zarządzaniu kryzysowym — wydział bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego może gromadzić i przetwarzać dane potrzebne do oceny, monitorowania i prognozowania zagrożeń na terenie województwa”. “To, że państwo ma obowiązek posiadania wiedzy na temat obcokrajowców, którzy funkcjonują u nas w kraju jest czymś oczywistym” — oznajmił.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. rumcajs 31.05.2017 11:06

  peŁo, musi miec w swoich “szeregach” bardzo duzo “wielopaństwowców” skoro tak płacze nad zbieraniem danych o obywatelach innych państw przebywajacych na terenie Polski.

 2. Lord Jim 31.05.2017 21:01

  No tu z PiS-em się zgadzam. Niestety, to co się dzieje obecnie wokół nas z powodu tych właśnie obcych powoduje coraz większe zagrożenie zdrowia i życia przede wszystkim kobiet ale i mężczyzn. A głupie gadanie że większość obcych nie złamała prawa… No drodzy Państwo, żaden imigrant nie złamał prawa dopóki go nie złamał np. gwałcąc jakąś kobietę, on wcześniej naprawdę był niewinny, potem trochę też nie jego wina bo musi się wyładować – czy to wina knura że rzuca się na samicę? Skądże. Jest tylko zwierzęciem. Oczywiście pomijamy też nielegalne przekroczenie granicy bo nie zna takiego prawa a jak nie zna to go nie łamie. On jest niegroźny, jedyne co trzeba to to, że będzie dostawał to czego sobie zażyczy… No Panowie z PO, wy zmierzacie prosto w niebyt polityczny, ale może to i dobrze, bo z takimi poglądami to może do Szwecji…

 3. ZIWK 31.05.2017 22:17

  Ciekawe – na jakiej podstawie będzie przeprowadzane rozróżnienie swój-obcy?
  Miejsce urodzenia?
  Imię?
  Nazwisko?
  Znajomość języka?
  Przynależność partyjna?
  Narodowość deklarowana?
  Pomiary antropometryczne?

  A jak przyjdzie co do czego – to będą gotowe listy do wywózki – Auschwitz, czy tylko bataliony górnicze?

 4. Lord Jim 31.05.2017 23:03

  To chyba oczywiste – jesteś obywatelem państwa albo nie jesteś. Jeśli nie jesteś to powinieneś być w rejestrze meldunkowym. Na wypadek stanu wyjątkowego (niby to nierealne? a we Francji go mają!) albo chcemy mieć porządek albo jesteśmy zwolennikami Somalii. Tam jak wjeżdżasz to nie musisz się meldować i generalnie cieszysz się swobodą od ucisku państwa.

 5. rumcajs 01.06.2017 09:42

  “” ZIWK””
  Nie ma co szukac jakichs wydumanych rozwiązań…Skopiujemy je z… izraela.
  Może byc???

 6. hashi 01.06.2017 10:33

  Schetyna rok temu deklarował, że przywieziemy do Polski na majdan milion chłopa w autokarach ze wschodu. Widać nie kłamał chłopaki już są, niby ukraińce, niby rosjanie, niby z polskimi korzeniami. Ale ilu przyjechało przeszkolonych agentów gotowych na rewoltę? Mamy 3 mln Ukraińców ilu z nich to tajniacy czekający na rozkaz loży Wielkiego Wschodu do której należy PO, WSI, GRU. Ja przynajmniej jednego znam i mam na to dowody chłopina ma dużo kasy jest pseudo działaczem społecznym, udziela się, ma spore kontakty, dostęp do broni i płatnych morderców. I nie chciałbym by taki tym poprowadził majdan czy Ukraińską rewolucje mniejszości etnicznych na polecenie PO.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.