Mołdawia wnioskuje o przyjęcie do Unii Europejskiej

Opublikowano: 04.03.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1076

Mołdawia po Ukrainie i Gruzji jest kolejnym krajem obszaru postradzieckiego, który zdecydował się na złożenie wniosku o członkostwo w Unii Europejskiej. Liberalna prezydent Maia Sandu twierdzi, że poprzez uczestnictwo w tak zwanej Wspólnocie Europejskiej jej kraj będzie miał możliwość „żyć w pokoju, demokracji i wolności”.

W tym tygodniu wnioski o przystąpienie do UE podpisali już ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski i gruziński premier Irakli Garibaszwili. Podobny dokument sygnowany przez mołdawską prezydent, premier Natalię Gavrilitę i przewodniczącego parlamentu Igora Grosu ma zostać złożony w Brukseli w ciągu kilku najbliższych dni.

Sandu podpisując wniosek podkreśliła znaczenie „dojrzałości ludu” w obliczu niebezpieczeństwa, które pojawiło się w związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę. Poza tym we wcześniejszych wyborach Mołdawianie mieli pokazać, że „broniąc demokracji chcą żyć według europejskich zasad” jako „część wolnego świata”.

Właśnie z tego powodu Mołdawia ma być gotowa na przyjęcie do UE. Według mołdawskiej prezydent konieczne jest przedstawienie jej państwu konkretnej ścieżki integracji europejskiej, aby mogło ono „przejść przez wszystkie szczeble w celu budowy dostatniej przyszłości”. UE, akceptując europejskie aspiracje Mołdawii, pokazałaby „jak wielka jest siła wolności i demokracji”.

Na podstawie: Moldpres.md, Point.md
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. elroman 04.03.2022 09:09

  Ciekawe czy Putin już złożył wniosek o przyjęcie do UE…

 2. bboyprezes 04.03.2022 09:29

  Taka wojna też widać dobra dla NWO. Się wszyscy pod Brukselkę podłączą.

 3. drakonos 05.03.2022 09:58

  Myślę, że celew wojny było właśnie to żeby wymusić szybką decyzje wstąpienia kolejnych państw do UE :). Putin jest w zmowie z Merkel. Niemcy zawsze wspólnie spiskowały z Rosją .

  Te państwa po wstąpienie do UE utracą wolność. UE to związek radziecki.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.