Mokrej maseczki i wesołego olaboga

Opublikowano: 05.04.2021 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 1087

To kolejne święta po Bożym Narodzeniu, kiedy mamy zostać w domach i to w ograniczonym kręgu rodzinnym. Jedni twierdzą, że mają naprawdę dość tej sytuacji, inni najwyraźniej już się przyzwyczaili, ale nie do zakwestionowania jest fakt, że bezpieczeństwo i strach stały się nowymi symbolami kultu naszej cywilizacji. Dla bezpieczeństwa i ze strachu wielu ludzi gotowych jest nie tylko rezygnować z podstawowych wolności, ale wyrzeka się nawet własnych wartości. Powinniśmy sobie to uświadomić przy okazji świąt Wielkiej Nocy, kiedy nadarza się czas na refleksję i zastanowić się nad tym, co naprawdę jest wartością życia. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że powrotu do przeszłości nie ma. Nikt nie dysponuje wehikułem czasu, który przeniósłby nas do chwili, kiedy żyliśmy w pełnej beztrosce. To jak mocno ostatni rok wpłynął na cały świat pozostawi w nas trwałe doświadczenie, przez które będziemy postrzegać i interpretować wiele przyszłych wydarzeń. Pod tym względem nasze życie zmieniło się bezpowrotnie, dlatego tym bardziej powinniśmy sobie przypomnieć na czym nam wcześniej naprawdę zależało i starać się za wszelką cenę wrócić na tę drogę, wyzbywając się strachu, którym karmiono nas przez ostatnich kilkanaście miesięcy. Tylko w ten sposób możemy przywrócić upragnioną normalność.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.