Mój ojciec był ułanem

Opublikowano: 12.09.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 763

Jest to opowieść o losach Wawrzyńca Szmita, żołnierza 24 Pułku Ułanów z Kraśnika wchodzącego w skład 1 Dywizji Pancernej gen. Maczka, jego udziale w walkach o Belgię i Holandię i przyjaźni, jaką nawiązał z pewną rodziną belgijską. Po powrocie do Kraśnika wraz z innymi kombatantami zaczął upamiętniać historię 24 PU. Z drugiej strony to też historia dwóch Belgów ze Stowarzyszenia 1 Polskiej Dywizji Pancernej w Belgii, którzy od wielu lat odkrywają swoim rodakom zapomnianą kartę, jaką jest udział „Maczkowców” w wyzwalaniu miast belgijskich i holenderskich. Okazją do spotkań Polaków i Belgów, zaangażowanych w tę historię, były uroczystości związane z tegorocznym świętem pułkowym w Kraśniku.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.