Mój dom – moja twierdza

Opublikowano: 08.10.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1847

Artur Dziambor podzielił się na „Twitterze” propozycją poprawki do „Kodeksu karnego” – „Mój dom – moja twierdza”. Jest to prawdopodobnie reakcja na niedawne wydarzenia w Poznaniu, gdzie włamywacz został zabity nożem przez właścicieli posiadłości.

„We własnym domu każdy musi czuć się bezpiecznie. A przestępca, który napadnie domowników, musi liczyć się z tragicznymi konsekwencjami. Dlatego rozszerzyliśmy granice obrony koniecznej, by napadnięty mógł bronić się bez obaw, że spotka go za to kara” – skomentował wydarzenie minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Artur Dziambor napisał: „Konfederacja proponuje poprawkę do Kodeksu Karnego, która w sposób jednoznaczny chroni prawa właściciela do obrony swojego domu”. Proponowana poprawka brzmi: „Nie podlega karze, kto przekracza granice obrony koniecznej, odpierając zamach polegający na wdarciu się do mieszkania, lokalu, domu albo na przylegający do nich ogrodzony teren lub odpierając zamach poprzedzony wdarciem się do tych miejsc”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Twitter.com, TVN24.pl
Wideo: YouTube.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. KubaD. 08.10.2022 13:07

  Pierwszy raz coś sensownego widzę.
  Znajomemu kiedyś dwóch jegomości demolowało ogródek, ten załatwił to po swojemu i został skazany, wprawdzie w zawieszeniu, ale konsekwencje w związku z jego pracą miało dramatyczne…
  Dodam tylko, że ludzie, którzy zdewastowali mu dom z zewnątrz (wybite okna, połamane ogrodzenie i takie tam) pozostali bezkarni, a właściciel skazany…

 2. Jefferson 08.10.2022 20:21

  To Ziobro stać na ludzkie odruchy?

 3. najzwyklejszy 09.10.2022 11:03

  Ziobra nie stać na takie odruchy, używa tylko słów, działania ma tylko mikro. Po raz kolejny brawo Konfederacja, na resztę benzynę, sami się zapalą bo wybuchają od dziesięcioleci fałszem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.