Mocny głos Forum Żydów Polski ws. ustawy 447

Opublikowano: 02.01.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3151

Forum Żydów Polskich odniosło się do głośnego raportu żydowskiej organizacji ADL, w którym uznano Polskę za „najbardziej antysemicki kraj świata”. „Główną przyczyną wzrostu postaw niechęci wobec Żydów jest w Polsce ustawa 447 (…). Organizacje domagające się „własności bezspadkowej” otworzyły – z chciwości, cynicznie – „puszkę Pandory”. „To więcej niż błąd, to zła wola” – czytamy w oświadczeniu Forum.

Niedawno żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL) opublikowała raport na temat postaw antyżydowskich na świecie. Uznano w nim, że to Polska jest dziś „najbardziej antysemickim krajem na świecie”, a metodologia samego badania wzbudziła wiele kontrowersji i wątpliwości.

Do sprawy głośnego raportu odniósł się Paweł Jędrzejewski z Forum Żydów Polskich. „Raport ADL na temat postaw antysemickich jest rozgłaszany w polskich mediach pod apokaliptycznym, acz fałszywym tytułem: „Polska najbardziej antysemickim krajem świata”. Fałszywym, bo „przebadano” tylko kilkanaście krajów, w tym żadnego muzułmańskiego” – zauważa publicysta. W mocnym oświadczeniu podkreśla także, że jeśli możemy mówić o intensyfikacji niechęci wobec Żydów w Polsce, to przyczyną tego jest ustawa JUST Act 447.

Autor oświadczenia wskazuje na moralny dylemat towarzyszący burzliwej dyskusji o restytucji mienia bezspadkowego. „W najprostszych słowach: Niemcy wymordowali polskich Żydów. Na mocy prawa ich własność przeszła na Skarb Państwa. Jednak poza aspektem prawnym jest też moralny: państwo polskie, czyli wszyscy obywatele, odnieśli niechcianą (podkreślam!) korzyść ze śmierci zamordowanych właścicieli, po których nie ocalał żaden spadkobierca” – zwraca uwagę Jędrzejewski. Dodaje, że kluczowy fragment ustawy 447 zakłada restytucję mienia bezspadkowego „w celu pomocy potrzebującym ofiarom Holokaustu, w celu wspierania edukacji o Holokauście, oraz innych celach”. Publicysta zaznacza, że domagający się dziś restytucji mienia pożydowskiego w rzeczywistości nie mają i nie mieli nic wspólnego z ofiarami Holokaustu.

„Czyli przyjdą amerykańscy, żydowscy prawnicy – powiedzmy to wprost: rekiny! – i będą domagać się „mienia bezspadkowego” pomimo, że nie są spadkobiercami zamordowanych, że nic ich nigdy z nimi nie łączyło. I w dodatku uzyskane pieniądze mogą wydawać w zasadzie dowolnie, bo przecież każdy cel jest „innym celem” – podkreśla Jędrzejewski. Publicysta Forum Żydów Polskich wskazuje, że o ile moralnym dylematem jest niechciana korzyść polskiego państwa, tak skandalem jest to, że organizacje niemające nic wspólnego z ofiarami, chcą dziś zyskać odszkodowania wyłącznie dlatego iż same mianowały się „spadkobiercami”.

Forum Żydów Polskich zauważa także, że bezpodstawne żądania organizacji żydowskich wspiera amerykański Senat, co podsyca tlący się konflikt. „W tym momencie podkreślić trzeba jednak zasadniczą różnicę pomiędzy państwem polskim a wspomnianymi organizacjami: państwo polskie uzyskało tę korzyść nieintencjonalnie. Wbrew sobie. Zaatakowane i zniewolone. Organizacje te zaś chcą „krwawe” pieniądze przejąć całkiem świadomie. Taką mają intencję. Pod względem moralnym to wielka różnica” – akcentuje Jędrzejewski. Jako rozwiązanie tego problemu podaje przeznaczenie funduszy z mienia bezspadkowego na cel zgodny z ustawą 447, czyli edukację o Holokauście. „Nie przez żadne organizacje, tylko przez Polskę, oraz wyłącznie według trybu i na zasadach ustalonych przez Polskę. Zamordowani byli polskimi obywatelami” – stwierdza publicysta. Dodaje, że jego propozycja nie została przez nikogo rozważona.

Na koniec Jędrzejewski ostrzega, że powstały i zaogniający się konflikt polsko-żydowski jest „pośmiertnym triumfem Hitlera”. „Sytuacja jest tragiczna, bo konflikt będzie narastał. Po jednej stronie są ludzie bezwzględni, międzynarodowi gracze, lobbyści, z propagandowym aparatem medialnym. Po drugiej – ludzie, którzy widzą bezczelność tych żądań, ale – niestety – nie dostrzegają moralnego dylematu, o którym piszę, a który ich pośrednio dotyczy. Rezultatem będzie wzrost emocji antyżydowskich, wzrost emocji antypolskich, nienawiść i wszystkie konsekwencje takiego zjawiska. Bardzo ponure, złe, agresywne jak złośliwy rak” – przestrzega autor oświadczenia. Dodaje dalej, że ku jego zmartwieniu nadchodzi „gigantyczna kłótnia o pieniądze ostatecznie i trwale pogorszy trudne relacje polsko-żydowskie”.

„A dla ludzi, który dziś mają po 15 czy 20 lat, Holokaust będzie się na resztę życia kojarzył przede wszystkim z wielką, obrzydliwą awanturą o pieniądze po wymordowanych. Organizacje domagające się „własności bezspadkowej” otworzyły – z chciwości, cynicznie – „puszkę Pandory”. To więcej niż błąd, to zła wola” – podsumowuje Forum Żydów Polskich.

Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Flibusta 02.01.2020 14:56

  Pieniądze pieniędzmi. Ci którzy rozpoczęli tą awanturę pieniędzy mają dość. Chodzi raczej o stworzenie zamętu, tak aby łatwiej można było rządzić skłóconymi masami. Ludzi jest dużo. Trudno nimi rządzić. Nikt nie chce wojny – wbrew pozorom elity także nie – bo gdy się ją zacznie, to może się wymknąć spod kontroli. Ale gdy zacietrzewione strony świata zaczną przezywać się nawzajem grozić sobie i ogólnie kłócić, to nie dostrzegą zabierania im poprzez “prawo” ostatnich wolności danych dawno temu światu pracy przez zaniepokojonych komunizmem bogaczy. hi…hi…hi…

 2. Aksamitny 02.01.2020 19:37

  Brawo!

 3. Kuttel 03.01.2020 09:26

  Pecunia non olet….

 4. Dandi1981 03.01.2020 10:30

  Te roszczenia mozna latwo obalic.
  To tak jak by wystepowowac o pieniadze z mienia bezspadkowego obywateli danego kraju ktorzy byli wiary jaka my reprezetujemy.
  To tak jak by watykan wystapil do polski o mienie bezspadkowe 3 mln polskich chrzescijan zabitych w obozach.
  A tu zydzi z centrum ich religi w izreaelu domagaja sie wyplaty za 3.6 mln obywateli polskich religi zydowskiej zamordowanych w obozach.
  Wiec jest to precedens ale przy wsparciu najwiekszego bandyty swiata US i A moze sie to im udac.
  Szwajcarie przycisneli zamrazajac im aktywa zagraniczne.
  Nasz kraj nie ma nic za granica ani w polsce bo wszystko jest wyprzedane wiec temu ta obecnosc sil w polsce bo tylko wojskiem maga wudebic te pieniadze. A my za te wojsko jeszcze placimy 50 mln rocznie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.