Mobbing w „Newsweeku”

Opublikowano: 25.06.2022 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1005

W obliczu nowych historii z natychmiastowego zwolnienia Tomasza Lisa z Newsweeka poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Sak zamierza zgłosić sprawę do Głównej Inspekcji Pracy.

Portal „Wirtualna Polska” opublikował szeroki komentarz do sprawy zwolnienia Tomasza Lisa z funkcji naczelnego tygodnika „Newsweek”. Według najnowszych doniesień dziennikarz miał stosować wobec swoich podwładnych mobbing.

Wcześniej poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Sak powołując się na doniesienia medialne poinformował o złożeniu wniosku do Głównego Inspektora Pracy, aby przyjrzał się on sprawie naruszeń prawa stosowanych przez Tomasza Lisa. Jednakże GIP oświadczył, że nie zamierza przeprowadzać audytu w redakcji.

„Doniesienia medialne sugerujące istnienie działań mobbingowych (lub molestowania) wobec pracowników, nie zawsze są wystarczającą przesłanką do podejmowania działań kontrolnych przez Państwową Inspekcję Pracy. Sprawdzenie zasadności doniesień o działaniach mobbingowych wymaga bowiem zaangażowania i ścisłej współpracy osób dotkniętych tym rodzajem relacji międzyludzkich” – oświadczył rzecznik prasowy GIP Juliusz Głuski-Schimmer.

Teraz, po tym jak redaktor Szymon Jadczak ujawnił nowe informacje w tej sprawie, poseł Piotr Sak zamierza po raz kolejny domagać się od GIP przeprowadzenia kontroli w „Newsweeku” i rozwiązania sprawy mobbingu. „Wobec nowych doniesień medialnych o zarzutach wobec Tomasza Lisa będę ponawiał wniosek do Głównej Inspekcji Pracy o pilną kontrolę w Newsweeku. Dotychczasowe biurokratyczne i minimalistyczne stanowisko GIP jest rejterowaniem z pola walki o prawa pracowników” – napisał poseł PiS Piotr Sak.

„Wielki “autorytet” euro-liberałów został obnażony. Zwykłe chamstwo, seksizm i znęcanie się nad ludźmi. Oto prawdziwy Tomasz Lis NA ŻYWO” – skomentował sprawę Robert Bąkiewicz.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Twitter.com [1] [2] [3], Press.pl, WP.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

5

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.