Młodzież w coraz gorszej kondycji psychicznej

Opublikowano: 10.04.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 817

10 tysięcy osób podpisało petycję do premiera z żądaniem otwarcia obiektów sportowych. Niesprawiedliwość bowiem jest rażąca. W zamkniętych przestrzeniach – kościołach – można się gromadzić, podczas gdy boiska są zamknięte.

Otwarte kościoły, księża ignorujący obostrzenia, polowania na „konfidentów”, którzy informują służby o łamaniu limitów w świątyniach, a z drugiej strony świecące pustkami w wiosennym słońcu obiekty sportowe. Z tych drugich mogą korzystać jedynie zawodowi sportowcy reprezentujący dyscypliny olimpijskie, dla których dochód z uprawniania sportu stanowi więcej niż połowę dochodu ogólnego. W taki właśnie sposób rząd Zjednoczonej Prawicy zamknął przed 99 proc. społeczeństwa możliwość uprawiania sportu.

Sytuacja jest alarmująca. Od wiosny do jesieni 2020 r. aż 41,2 proc. Polaków w wieku powyżej 20 lat zauważyło zmianę masy ciała. Jej zwiększenie zaobserwowało 28,3 proc. ankietowanych. Pandemia ograniczyła aktywność fizyczną. Coraz mniej się ruszamy, coraz rzadziej uprawiamy sport.

W coraz gorszym stanie fizycznym i psychicznym są też najmłodsi Polacy. „Aktywność dzieciaków jest coraz mniejsza. To oni są najbardziej poszkodowani w tej chwili. Znamy przecież wskaźniki, które wskazują, że Polska jest najmniej aktywnym krajem, jeśli chodzi o aktywność dzieci i młodzieży. Efekty widzimy w postaci otyłości i innych chorób cywilizacyjnych” – mówi Dominik Kajzerski Stowarzyszenia Szkółek i Akademii Piłkarskich PASS.

PASS zainicjowało akcje zbierania podpisów pod petycją do Mateusza Morawieckiego o zluzowanie absurdalnych zakazów. Podpisało ją ponad 10 tys. osób. Inicjatorzy akcji powołują się na międzynarodowe badania, z których wynika, że aktywność na powietrzu generuje minimalne ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa, a jednocześnie pozytywnie wpływa na zdrowia fizyczne i psychiczne.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 3,20 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o