Młodzież demonstruje z powodu zmian klimatycznych

Opublikowano: 10.12.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1766

„Spacer dla przyszłości” – pod tym hasłem pod Urzędem Rady Ministrów demonstrowała przeciwko bierności władz wobec zmian klimatycznych warszawska młodzież. Spacer, bo od kilku tygodni w Polsce wolno nam tylko spacerować. Każde zgromadzenie publiczne zostaje uznane za nielegalne.

Тo nie była demonstracja Strajku Kobiet ale i ten brał w nim udział. Organizatorami jak można było wyczytać w internetowym zaproszeniu byli: „Rodzice dla klimatu”, „Strajk Kobiet”, „Fridays for Future”, „Greenpeace”, „Extintion Rebelion”, „Miłość nie wyklucza”, a więc także organizacje znane już z kilku Młodzieżowych Strajków Klimatycznych. Na stronie wydarzenia można było przeczytać: „Domagamy się, by decyzje, które Premier Mateusz Morawiecki podejmie podczas najbliższego szczytu Rady Europejskiej zapewniły nam bezpieczną i sprawiedliwą przyszłość. Jako młode pokolenie nie pozwolimy, by przepychanki polityczne decydowały o naszym losie. W środę wychodzimy na ulice wraz z całą Europą i przypominamy, że głos młodych jest kluczowy w walce z kryzysem klimatycznym”.

Ludzie zebrali się o godzinie 17 pod URM-em i stamtąd mieli ruszyć w kierunku placu Na Rozdrożu i dalej w kierunku Sejmu. Od razu jednak zostali otoczeni z dwóch stron Alei Ujazadowskich przez policję. Ta oczywiście nawoływała do opuszczenia „nielegalnego zgromadzenia”, grożąc siłowym interweniowaniem. Jednak po pewnym czasie zmieniła narrację i informowała zebranych, że „policja nie jest waszym przeciwnikiem”, nawołując do opuszczenia „miejsca niezgłoszonego zgromadzenia”, bez większego skutku.

Po półtoragodzinnym happeningu, pomalowaniu asfaltu kredą w napisy i grafity, gdy ludzie otoczeni kordonem policyjnym się już znudzili, zaczęli opuszczać zablokowane Aleje Ujazdowskie. Doszło do zatrzymania trzech osób, które później zebrani pojechali solidarnościowo wspierać pod posterunkami na Wilczej i Zakroczymskiej.

Podobne „spacery” odbyły się w również w innych miastach Polski.

Autorstwo: Jarosław Augustyniak
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Radek 10.12.2020 15:37

  Walczą o zamordyzm klimatyczny. Ciekawe jakie mają postulaty. Nie zdziwiłbym się gdyby były takie:
  1. zamknąć wszystkie elektrownie węglowe i prąd będzie płynął z gniazdka
  2. Zakazać wchodzenia do lasów aby ludzie ich nie niszczyli
  3. Nałożyć opłaty za emisję Co2, i azotu na wszystko co się da
  4. Zakazać ludziom palenia węglem, gazem i tym bardziej drewnem
  5. Sponsorować samochody elektryczne dla najbogatszych
  6. Zakazać więcej jak 2 loty samolotem na obywatela w ciągu roku, bo samoloty zatruwają
  7. Znormalizować wielkość spłuczek w kiblach, aby nie zużywały wody więcej niż kupa potrzebuje. już Wielka Pani Unia się tym zajmowała, ale trzeba by zaostrzyć kontrole w domach i nałożyć obowiązek wymiany pod karą 2 tyś PLN.
  8. Obowiązkowe zajęcia z ekologii dla wszystkich. Takie przysposobienie eko. Będą uczyć tam jak donosić na nie eko, jak prać maseczki jednorazowe i czego nie wolno. Powoli przygotowywać do “opłaty oddechowej”, aby ludzie sami uważali, że trzeba jakiejś organizacji płacić za to, że dba o powietrze.
  9. Dopiszcie w tym punkcie cokolwiek głupiego… na pewno “eko” to łykną. Byle było tym ekoslangiem.

 2. Collega 11.12.2020 11:24

  Sami się tak oddolnie nie zorganizowali. Ktoś tym steruje.
  A ponieważ młodzi są niedoświadczeni a jednocześnie ideowi, więc można im wmówić każdą bzdurę, bo nie odkryją podstępu. Oni zaś mając wyprane mózgi będą wydawać władzom nawet swoich rodziców. Ten schemat sprawdzili już w Chinach.
  Wmawiając jakąś ideę nie trzeba ludzi uciskać; sami to zrobią.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.