Ministerstwo Spraw Niepolskich, ale za pieniądze Polaków

Opublikowano: 01.03.2023 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1201

Wysoki poziom usłużności III RP wobec USA pokazała ostatnio warszawska wizyta amerykańskiej głowy państwa. Wyreżyserowane sceny euforii Polaków (otoczonych flagami Polski, Stanów Zjednoczonych i… Ukrainy) połączone z pełnymi frazesów przemówieniami prezydentów Dudy i Bidena — taki obraz przywodzi na myśl skojarzenia z wizytami poprzednich hegemonów kraju nad Wisłą, czyli przywódców Związku Radzieckiego. Jednocześnie polska dyplomacja realizuje credo wygłoszone swego czasu przez rzecznika MSZ, Łukasza Jasinę, który wobec w kontekście polskiego wsparcia reżimu w Kijowie powiedział, że „W tej sprawie jesteśmy sługami narodu ukraińskiego”. Czy zatem powinniśmy nadal udawać, że nasza ojczyzna jest suwerennym krajem? Dlaczego władze III RP mają odwagę odgrażać się Rosji, która jest przecież mocarstwem atomowym, a jednocześnie nie potrafią przyznać przed własnym narodem, że są zaledwie namiestnikami sprawującymi władze w imieniu USA? O tym w kolejnym odcinku cyklu „Dokąd zmierzamy” opowie prof. Jacek Izydorczyk, były ambasador Polski w Japonii.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.