Minister zachęca imigrantów do przyjazdów do Polski

Opublikowano: 21.02.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1379

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zapowiada kolejne zmiany w prawie dotyczącym zatrudniania obcokrajowców. Ich celem ma być dalsze ułatwienie dostępu do polskiego rynku pracy dla obcokrajowców. Jednocześnie Maląg zapraszała kolejnych imigrantów z Ukrainy, powołując się przy tym na frazesy o niskim bezrobociu.

Rząd Mateusza Morawieckiego od dłuższego czasu pracuje nad nowelizacją przepisów o cudzoziemcach. Na początku roku prezydent Andrzej Duda podpisał między innymi przegłosowaną jesienią ubiegłego roku zmianę, która pozwala na łatwiejsze zatrudnianie imigrantów. Nie muszą oni już mieć zapewnionej już stałej pracy czy miejsca zamieszkania.

To jednak wciąż zbyt mało dla koalicji Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zapowiada więc kolejne zmiany w przepisach dotyczących zatrudniania obcokrajowców. Mają one zostać wprowadzone na przełomie 2022 i 2023 roku, i będą one wyodrębnione z obecnej ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Maląg wyraziła również gotowość na przyjęcie uchodźców z Ukrainy, gdy wybuchnie ewentualny konflikt z Rosją. Co więcej, minister w rządzie Morawieckiego wprost zachęca ukraińskich imigrantów do osiedlania się w naszym kraju. Według niej w „bezrobocie w Polsce jest niskie, więc cały czas mamy rynek otwarty na pracownika”.

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej przytoczyła dane Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, z których wynika, że w Polsce pracuje już blisko 620 tys. Ukraińców. Maląg przyznaje jednak, iż tak naprawdę jest ich już około miliona, bo nie wszyscy pracują na oskładkowanych umowach o pracę.

Na podstawie: WNP.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.