Resort finansów USA oskarża Putina o korupcję

Opublikowano: 27.01.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Pojawiły się kolejne ostre oskarżenia w kierunku prezydenta Rosji. Niedawno stwierdzono, że to on “najprawdopodobniej” zlecił zabójstwo byłego szpiega FSB, Aleksandra Litwinienko. Teraz poinformowano publicznie, że Putin jest skorumpowany i posiada ukryty majątek.

Oskarżenia te padły z ust Adama Szubina, przedstawiciela resortu finansów Stanów Zjednoczonych. Według jego słów, Putin wykorzystywał aktywa państwowe aby wzbogacić swoich przyjaciół i sojuszników. Kontrakty państwowe mają być kierowane do osób, które będą mu wiernie służyć, a pozostałych odrzuca. Przywódca Rosji ma także posiadać tajne bogactwa. Tajny raport CIA z 2007 roku szacuje majątek Putina na około 40 miliardów dolarów.

Jak wskazuje BBC, w 2014 roku Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na osoby z jego otoczenia i oskarżyły go o potajemne inwestycje w sektor energetyczny. Dopiero teraz oficjalnie i po raz pierwszy oskarżono Władimira Putina o korupcję. Poinformowano również że byli rosyjscy urzędnicy mają wiedzieć o jego tajnych bogactwach a jeden z nich, były kierownik firmy żeglugowej Sowkomfłot Dmitrij Skarga powierdził, że miał nadzorować przekazanie Putinowi drogiego jachtu o wartości 35 milionów dolarów od Romana Abramowicza, rosyjskiego przedsiębiorcy żydowskiego pochodzenia i jednego z najbogatszych ludzi na świecie.

Rosja oczywiście odrzuciła te oskarżenia i oczekuje na dowody. W rzeczywistości żaden raport w tej sprawie nie musi być publikowany, ponieważ sama siła mediów i informacji, bez względu na to czy prawdziwych czy nie, będzie mieć odpowiedni wpływ na wszystkich przeciwników Putina oraz na samych mieszkańców Rosji. Przypomnijmy, że Janukowycz również był oskarżany o korupcję i posiadanie tajnych bogactw, a jak skończył – wszyscy wiemy.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: BBC.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

24
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

nie zapominajmy, że rząd USA jest święty, praworządny i nigdy nikogo nie skrzywdził

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

Uwielbiam to wytykanie sobie nawzajem błędów przez kraje , które tak samo “majo swoje za uszami”.
Angole od upadku kolonii dalej wykorzystują te narody – korporacje i banki zadłużające pokrętnie całe kraje , rabunek surowcowy, obsadzanie kacyków na “tronach”, handel bronią, pranie pieniędzy na masową skale w London City itd.
Amerykanie – piewcy demokracji, nie znają innych metod jak mord i gwałt , oczywiście najpierw samemu tworząc sobie wroga aby uzasadnić demokratyczne interwencje wojskowe.
Chińczycy – ci to mordują swoich , i o zgrozo idą w świat :(
ITD
ITD

Fenix
Użytkownik
Fenix

USA jeśli macie dowody wyjawić je w internecie i ogłosić w TV całemu światu ” “że to on „najprawdopodobniej” zlecił zabójstwo byłego szpiega FSB, Aleksandra Litwinienko. Teraz poinformowano publicznie, że Putin jest skorumpowany i posiada ukryty majątek.”
Niech się broni Putin , trybunał w Hadze.
Zaznaczyć ze w USA , Putin jest ścigany listem gończym ,inaczej prezydencie USA i twoje przydupasy robicie z siebie jawnie durni !
Jutro zrobisz przedstawienie, witając Putina w białym domu Obama ? Jeden wart drugiego , jednakowo winni , kupiony i przekupiony !

Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

USA uważają, że mają prawo rozprzestrzeniania swojej jurysdykcji na cały świat. Po porywaniu ludzi oskarżonych w USA z terenu innych państw, sprawie FIFA, VW itp., opisana powyżej groteskowa akcja przeciwko Putinowi to kolejna realizacja idei o “wyjątkowości” USA. Tylko że “wyjątkowość” akurat w tym przypadku aż tak daleko chyba nie sięga.

argos1
Użytkownik
argos1

Wyobraźcie sobie przybywającego na Ziemię przedstawiciela obcej cywilizacji z kosmosu – takiego powiedzmy zielonego ufoludka z czułkami na głowie. Otóż tenże ufoludek obserwuje sytuację na naszej planecie i zauważa jedno państwo – USA, które jako jedno z nielicznych dysponuje bronią atomową i które jako jedyne państwo w historii ludzkości użyło masowo tej broni przeciw innym ludziom, unicestwiając tysiące istnień w jednej chwili, dyktuje warunki innym państwom, podporządkowuje je swojemu narzuconemu dyktatowi, chce sprawować władzę zwierzchnią nad całą Planetą Ziemia, mówi wszystkim, że tylko ono ma rację, przy czym stwierdza, że jest zawsze nieomylne. Chce rządzić światem, a kraje takie jak Rosja przedstawia jako źródła zagrożenia porządku światowego ustalonego przez siebie.
I jak myślicie, co by o takim państwie jak USA pomyślał wtedy nasz przybysz – ufoludek?

Blacha
Użytkownik
Blacha

@argos1, w polityce nie ma miejsca na moralność (patrz naszą historię), w tym świecie albo jesteś łowcą albo zwierzyną.

argos1
Użytkownik
argos1

@Blacha
Czyli według Ciebie jednak ZŁO i Ciemna Strona Mocy, po której stoi cały “świat zachodu”, na czele z USA – czyli to wszystko jednak w naszym świecie wygrywa?
Czyli jak niesamowite i niewyobrażalne ZŁO w najczystszej postaci musiało stworzyć naszą Planetę Ziemia? W takim razie jak obrzydliwa, zakłamana i szkaradna musi być nasza ludzka cywilizacja, która od tysięcy lat nie posunęła się choćby o krok do przodu i nadal tkwi w swoim barbarzyństwie, do którego została od samego początku powołana?
Jakże trafne są słowa Koheleta, syna Dawida, króla w Jeruzalem:
“- Marność nad marnościami, powiada Kohelet, marność nad marnościami – wszystko marność.”

skyhigh
Użytkownik
skyhigh

jak mozna tak bezmyślnie bronic zbrodniarza tylko dlatego, ze uwazacie ze rząd USA jest winny całego zła na świecie?, zalecam przeprowadzkę do związku radzieckiego!

lboo
Użytkownik
lboo

@skyhigh: “zalecam przeprowadzkę do związku radzieckiego!”

Ciężko będzie zważywszy na fakt że przynajmniej oficjalnie podróży w czasie nie oferują ;)

Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

skyhigh,
czas już chyba na następne “rzeczowe” argumenty (z braku innych): o “wypłacie w rublach” i “ruskich IP”. Tego rodzaju idiotyzmy padają tu dość regularnie.
A teraz poważnie. Nikt tu nie broni Putina, bo nie o Putinie jest notatka. Nie zmienia to jednak wrażenia, że ataki na Rosję nasiliły się w kontekscie wydarzeń w Syrii. Rosja nie moze mieć zbyt dobrej prasy i już.
Co do sprawy Litwinienko. Zamiast słuchania propagandowego bełkotu “zalecam” zapoznanie się chociażby z fizyko-chemicznymi właściwościami polonu 210 i historią zabójstw politycznych. Nikt przy zdrowych zmysłach nie zastosowałby tego izotopu ze wzgledu na łatwą wykrywalność, niemozliwość “selektywnego” zastosowania i … cenę. Większości dokumentów odnoszących sie do sprawy Brytyjczycy do dzisiaj nie odtajnili. Nawet córka Litwinienki (z 1. małżeństwa) do dzisiaj nie otrzymała wiarygodnego aktu zgonu ani orzeczenia o przyczynach śmierci ojca!
Zachodnia propaganda jest jak widać nie mniej skuteczna od “ruskiej”.

skyhigh
Użytkownik
skyhigh

a chociażby to, że na wschodzie Ukrainy giną ludzie to to Marines walczą z ukraincami ? te ofiary sie nie liczą? a druga wojna czeczeńska? kto im kazał walczyć? Bush, Obama, czy Netanjahu?
U prawdziwej władzy nie siedzą ludzie, to są psychopaci!

Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

skyhigh,
i znowu piszesz nie na temat. Ale jeśli już zacząłeś, to ci odpowiem.
1. Co do Ukrainy: do dzisiaj nie ma żadnych wiarygodnych i niewątpliwych dowodów na udział regularnej armii rosyjskiej w tym konflikcie. No chyba że za dowód uznać prezentację przez pajaca Poroszenkę jakichś okładek paszportów rosyjskich. A marines na Ukrainie nie walczą, za to wspierają finasowo groteskową oligarchiczną koterię u władzy. I jeszcze jedno: armia UPAińska tak sobie tylko strzela w powietrze?
2. Nawet w samej Rosji nikt nie gloryfikuje wojen czeczeńskich, wręcz przeciwnie. Ale popatrz jak dzisiaj wygląda Czeczenia, a jak wyglądają Afganistan, Irak, a szczególnie jeszcze nie tak dawno kwitnąca Libia. Czeczenia jest w tej chwili jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się regionów FR, w stolicy nie ma już śladu po wojnach, życie od dawna toczy się normalnym trybem. A tam gdzie zawitali siewcy demokracji zostały tylko krwawe zgliszcza…(o hordach “uchodźców” w Europie nie wspominając).

Wadera
Użytkownik
Wadera

Nie rozumiem waszego wybielania jednych i drugich. Zgadzam się z tym zdaniem, które napisał @skyhigh: “U prawdziwej władzy nie siedzą ludzie, to są psychopaci!”. Wszyscy ci ludzie mają krew na rękach. Kto twierdzi, że to nie prawda i nie na temat? Putin wcale nie jest lepszy. Gdyby tylko mógł, już dawno “wziąłby nas pod swoje skrzydła”. Myślicie, że byłoby nam cudownie?

Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

Wadera,
a jaki jest temat komentowanej notki?
A skąd taki pomysł, że Putin chciałby nas “wziąć pod swoje skrzydła?
Owszem, Putin (jak każdy polityk zresztą) jest wyrachownym pragmatykiem (w odróżnieniu od niektórych “naszych” oszołomów), ale jest skuteczny w obronie interesów własnego państwa. Bo niby czyich interesów ma bronić? Naszych?:D

Wadera
Użytkownik
Wadera

A jaki jest temat komentarzy powyżej? Czy zawsze tutaj trzymamy się jednego tematu o którym jest artykuł? Co za pytanie.

Wadera
Użytkownik
Wadera

Poza tym jest temat “Pojawiły się kolejne ostre oskarżenia w kierunku prezydenta Rosji.” I o tym też dyskutujemy. O Putinie i jego polityce, a także polityce USA, itp. Co tu jest nie na temat?
Nazwisko “Putin” pojawia się w tym artykule 6 razy, ale to nie na temat Putina :)

lboo
Użytkownik
lboo

@atos: Fajny ten artykuł.

Gdyby tak popatrzeć z tej perspektywy na Polskę, to jako naród mamy bardzo głęboko zaszyte poczucie bycia ofiarą. Zawsze to nas ktoś krzywdził, okradał mordował, a my byliśmy przy tym czyści i bez winy.

Wadera
Użytkownik
Wadera

@Iboo, zgadza się. Dlatego, że wśród naszych rządzących też nie brakowało nigdy psychopatów.

lboo
Użytkownik
lboo

@Wadera: Nie mówię tu o rządzących, tylko o narodzie. Tu też można by zastosować schemat kat ofiara w relacji rządzący-rządzeni. Natomiast na to chciałem zwrócić uwagę. To że spotyka nas cały czas los ofiary może wynikać z naszego (jako narodu) nastawienia, naszych kompleksów i nie przerobionych lekcji z przeszłości (być może bardzo dalekiej).

Wadera
Użytkownik
Wadera

Rozumiem. Taka nasza projekcja rzeczywistości.

Wadera
Użytkownik
Wadera

@ atos, a przepraszam. Przegapiłam linka ( à propos lubię czytać Tarakę i spotykać się z kilkoma ludźmi, którzy tam publikują swoje teksty ) :)
Pozdrawiam

Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

ad #17
“Nazwisko „Putin” pojawia się w tym artykule 6 razy, ale to nie na temat Putina :)” – typowo kobieca logika. Nie, drogie dziecko, artykuł nie jest O PUTINIE, a o amerykańskiej akcji propagandowej skierowanej przeciwko Rosji. A nawet jeśli byłby “o Putinie”, to czy ma sens czepianie się o sprawy czysto formalne? Odpowiem: tak, ma sens, jeśli merytorycznie nie ma się nic mądrego do powiedzenia, a koniecznie chce się dopiec interlokutorowi.

Wadera
Użytkownik
Wadera

Chyba coś Ci się pomyliło kolego. To nie jest czepianie się “o sprawy czysto formalne” tylko stwierdzenie faktów dotyczących zarówno artykułu jak i komentarzy pod nim. Nie zaprzeczysz, że nazwisko „Putin” pojawia się w tym artykule 6 razy, tak jak nie zaprzeczysz, że artykuł jak i komentarze dotyczą prezydenta Rosji Putina, a także oskarżeń wobec niego ze strony przedstawiciela resortu finansów Stanów Zjednoczonych. To że jest to propaganda nie przeczy tym faktom, że jest to o Putinie. I tak, jeżeli “merytorycznie nie ma się nic mądrego do powiedzenia, a koniecznie chce się dopiec interlokutorowi”, zaprzecza się faktom i używa wobec niego określeń typu: “typowo kobieca logika”, “Nie, drogie dziecko”. Aby rozmówcę zdyskredytować, ośmieszyć. Daruj sobie. Jeśli tak bardzo pragniesz, aby było “Twoje na wierzchu”, to proszę bardzo. Ale faktów nie zmienisz :)

Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

Diabeł tkwi w szczegółach. Otóż powyższe informacje pochodzą z wyemitowanego właśnie przez TV BBC filmu propagandowego. Udało mi się ten film obejrzeć. Słowa, słowa, słowa. Głównym argumentem jest wypowiedź niejakiego Pugaczowa, byłego rosyjskiego bankiera (winnego tamtejszemu skarbowi państwa jakiś miliard baksów), którego ściga nawet Scotland Yard!.
Nie wybielam Putina (jak to niektórzy sugerują), ale nie mam wątpliwości, że mamy do czynienia ze skoordynowaną akcją (odkurzenie sprawy Litwinienko, tureckie prowokacje itp.) mającą ukarać Rosję za ofensywę syryjską.
A BBC już dawno straciła renomę niezależnego i wiarygodnego źródła informacji.
PS
Dla zainteresowanych: film zwie się “Putin’s Secret Riches” i jest na YT.