Minister Mejza podaje się do dymisji

Opublikowano: 25.12.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1950

Łukasz Mejza zrezygnował ze stanowiska wiceministra sportu i turystyki. „Podjąłem decyzję o dobrowolnym podaniu się do dymisji ze stanowiska Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki” – poinformował poseł w obszernym wpisie na Facebooku. Dodał, że swoją decyzję podjął „w poczuciu odpowiedzialności za Polskę i obóz Zjednoczonej Prawicy”.

Wszystkie oskarżenia formułowane w moją stronę przez medialnych płatnych zabójców, są wyssane z wyjątkowo brudnego palca politycznego zleceniodawcy – napisał w oświadczeniu. „Odchodzę na swoich warunkach, z podniesionym czołem i poczuciem uczestniczenia w (jak wskazują zasięgi medialne i internetowe) największej nagonce w historii polskiej polityki, mającej na celu zniszczenie mnie w przestrzeni publicznej i zrzeczenie się przeze mnie mandatu poselskiego, a co za tym idzie doprowadzenie do sytuacji, w której patriotyczny obóz Zjednoczonej Prawicy traci większość sejmową (…) i powstania olbrzymiego kryzysu politycznego” – podkreślił Mejza. Stwierdził też, że dymisja pozwoli mu na obronę dobrego imienia i pokazanie, że „cała ta sprawa została wymyślona i spreparowana na potrzeby wojny z rządem”.

O Łukaszu Mejzie zrobiło się ostatnio głośno za sprawą jego firmy medycznej, która miała specjalizować się w leczeniu nowatorskimi metodami nieuleczalnie chorych pacjentów, w tym dzieci. Ceny zaczynały się do 80 tys. dolarów. Według portalu Wirtualna Polska Mejza miał osobiście odwiedzać chorych i namawiać ich na kosztowne leczenie metodami, które zarówno w Polsce, jak i na całym świecie uważane są za niesprawdzone i potencjalnie niebezpieczne. WP pisała, że interes ostatecznie nie wypalił.

Sam Mejza, reagując na medialne publikacje oświadczył, że artykuł WP „jest kolejnym nierzetelnym atakiem” na jego wizerunek i dobre imię oraz że podjął kroki prawne w celu ochrony swej reputacji. Zapewnił też, że wycofał się z działalności firmy „po powzięciu informacji o wątpliwościach natury medycznej i moralnej dotyczących tej terapii”.
Poseł podejrzewany jest również o przekręty na dotacjach unijnych. Śledztwo w jego sprawie prowadzi prokuratura.

Łukasz Mejza pełnił funkcję w resorcie sportu od października 2021 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. robcioRR 25.12.2021 11:32

    Ten to pikus. A dymisja ok. Polski sport zszedl juz daaaawno na psy a rzeka kasy jest przezerana w dyscypliny w jtorych jestesmy w czarnej du…..ie jak pilka jopana. A niedofinansowanie i przemilczanie dyscuplin w ktorych zdobywaja sportowcy medale w skali swiatowej! Minister niezdrowia i naglej smierci Dr Mengele tfu….. Niedzielski z doktoratem z hahaha EKONOMI!!!!! BANKSTER powinien zostacz wywieziony na taczkach z gnojem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.