Miłość uwięziona

Opublikowano: 20.06.2022 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 603

Zdarzenia z więzienia w Rawiczu, to nie tylko dokument przedstawiający więzienne realia, bezmiar cierpień i poniżenia młodych ludzi, ale też metafizyczny aspekt ich dojrzewania, bólu wchodzenia w dorosłość. Beztroskę studenckiego życia zamienili na wegetację w celach, ale mimo brudu, głodu, chorób i poniżenia, mimo beznadziejnej sytuacji, w której jedynym lekarstwem była modlitwa, potrafili ocalić swoją wrażliwość, poczucie godności i honoru. Główne postacie reportażu to: pisarz Tadeusz Hubert Jakubowski i Andrzej Sawicki – żołnierze organizacji „Wolna Młodzież” (1949-1953) oraz prof. Andrzej Stanisław Ciechanowiecki, historyk sztuki, założyciel fundacji Ciechanowieckich, która wyposażyła m.in. Zamek Królewski w meble, obrazy i inne dzieła sztuki.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.