Miliony z budżetu na promocję Tuska

Opublikowano: 12.09.2012 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 753

Gabinet Donalda Tuska wydał w minionym półroczu miliony złotych na ogłoszenia, reklamy i programy w gazetach, internecie, radiu i telewizji promujące jego działalność. Najwięcej spośród tytułów prasowych zarobiła na rządowych zamówieniach „Gazeta Wyborcza”.

Kwota, która w ciągu ostatniego półrocza poszła na autoreklamę rządu z różnych ministerstw, to przeszło 15 mln zł.

– To skandal, że w czasie gdy premier Donald Tusk ogłasza zaciskanie pasa, takie pieniądze wydaje się na autopromocję – mówi poseł Zbigniew Girzyński (PiS), który pierwszy zajął się tą sprawą. – Jak to jest, że media, które otwarcie wspierają gabinet Tuska, otrzymują zamówienia, a inne nie? – pyta.

Z informacji, do których dotarła „Gazeta Polska Codziennie”, wynika, że wydawana przez koncern Agora gazeta Adama Michnika dostała od rządu w ubiegłym półroczu ok. 607 tys zł. Pieniądze płynęły za reklamy, ogłoszenia i… nekrologi zamawiane przez niemal wszystkie ministerstwa.

Na rządowe zamówienia nie mogły liczyć natomiast media niezależne, które w otwarty sposób krytykują obecną koalicję. Pieniądze pochodzące z budżetu oraz Unii Europejskiej nie trafiały do tego typu gazet, radia czy telewizji.

Kwoty wydatkowane przez ministerstwa robią wrażenie na specjalistach od reklamy. Jakub Bierzyński z Omnicom Media Group zwraca uwagę, że cały polski rynek reklam ocenia się na 5 mld zł. Piotr Bieńko, dyrektor zarządzający domu mediowego Mediasense, przyznaje, że: – Trudno znaleźć na rynku takiego drugiego reklamodawcę jak polski rząd – podkreśla.

Autor: Wojciech Kamiński
Fragment artykułu z “Gazety Polskiej Codziennie”
Źródło: Niezależna.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Murphy 12.09.2012 09:50

  Szkoda że Donald swojego paska nie zaciska.

 2. MiB 12.09.2012 10:44

  Reklama to może być proszku do prania… Rządowa jest tylko propaganda.

 3. 23 12.09.2012 11:34

  Kazda wladza kupuje media

 4. fm 12.09.2012 15:05

  Będą promować jego zakłamany pysk?

 5. Pola 12.09.2012 23:59

  Tak go promują, że w moim kiosku Ruchu już od 2 dni nie dostarczają Gazety Polskiej Codziennie. Banda działa.

 6. beth 13.09.2012 08:43

  Choć wiem, że moja opinia może się wydać dość dziwaczna, jednak obstaję przy tym ,że to nie tzw. wybrana władza włada w tej długości i szerokości geograficznej. Owi tzw. wybrańcy narodu to zwykli celebryci mas mediów , a za ten stan rzeczy muszą sowicie wnosić Daninę !!!!!! swoim wodzom z mas mediów. Bo to wyłącznie od nich tylko zależy kiedy i w jaki sposób zrobić wodę z mózgu chłopom pańszczyźnianym. Tak, czy owak nic się nie zmieniło od tzw. bezkrwawego przewrotu w n/długości i szerokości geograficznej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.