Miliony wyciągnięte z kieszeni polskich podatników

Opublikowano: 11.12.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2967

Prawo i Sprawiedliwość szykuje się do oddania władzy definitywnie, ale na odchodne nie chce zostawiać z pustymi rękoma urzędników, którzy wiernie partii służyli. Jak ustalił „Fakt”, tylko w dwóch resortach „nagrody” wyniosą aż 45-46 milionów złotych.

„Do ostatniej chwili rząd Mateusza Morawieckiego zwlekał z projektami, które mają zapewnić utrzymanie niższych rachunków i zerowej stawki VAT na żywność. Co ciekawe, w resortach odpowiedzialnych za tarczę antyinflacyjną nie zwlekano za to z wypłatą nagród” – czytamy w „Fakcie”, który ujawnił kwoty nagród.

Według tych ustaleń tylko w 2023 roku w ministerstwach finansów oraz klimatu i środowiska przyznano nagrody na kwotę ok. 45-46 mln zł.

Wypłata ekstra środków finansowych tłumaczona jest „szczególnymi osiągnięciami w pracy zawodowej”. W ministerstwie finansów przyznano nagrody aż 2730 pracownikom. Po co ich tylu, tego nie wiadomo.

Wiadomo natomiast, że premie tylko w 2023 roku przyznano trzykrotnie – w kwietniu, lipcu i październiku. Wg „Faktu” z kieszeni podatników pobrano na ten cel 42 mln zł.

Ubogo przy tym wypadają nagrody dla urzędników z ministerstwa klimatu i środowiska. Te pochłonęły blisko 4 mln zł, ale tort dzielony był na mniej osób – „zaledwie” 790 pracowników.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Denisrozrabiaka 11.12.2023 13:26

  “tylko w dwóch resortach „nagrody” wyniosą aż 45-46 milionów złotych.” A co to jest przy 40 mld podarowanych rządowi USA? – to jest nic!

 2. Dobroca 11.12.2023 19:10

  @Denisrozrabiaka
  Pięknym za nadobne, mam pewność, że wyczujesz żart, w istocie kierowany do wszystkich Czytelników. Jak można cokolwiek darować rządowi USA, jeśli USA to tylko 51. stan Izraela, a właściwie jego pachołkowata afroarmia. Czyli – idąc tym torem – Żydzi rządzący Polską podarowali 40 mld czegoś tam – w istocie dowolnej waluty – swym braciom w wierze rządzącym USA, by ci z kolei przelali te środki (przeklikali je) na denazyfikacyjną maszynkę do mielenia mięsa w celu oczyszczenia gruntu (ex polskich czarnoziemów) pod Nową Jerozolimę.
  Dość skomplikowane to – ostatecznie się okazuje, Ani nie dziwi, że 90% Polaków ni chu chu, aby to pojąć.
  A co dopiero, gdyby wzruszyć temat, że owe 40 mld czegoś tam ma obecnie takie znaczenie, ile się poklika w klawisze i zer doda albo ujmie. Pieniądz służy obecnie wyłącznie do reglamentacji życia biedoty, a właściwie ścinania jej z tej planety, jako największego i zarazem najsłabszego, do pełni szczęścia rozbrojonego wroga.
  Fakt, wypadałoby teraz przejść do wątku, co to za filozofia walki dobra ze złem, gdy jedna strona jest uzbrojona, a druga nie, tylko ile to odjedzie od tematu, którym jest przecież nagradzanie sługusów zamordyzmu i plucie w twarz zidiociałym Polakom.

 3. pikpok 11.12.2023 22:16

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.