Milion mandatów covidowych wystawiono nielegalnie

Opublikowano: 24.10.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1956

Wczoraj w sobotę odbyła się w Bernie w Szwajcarii demonstracja przeciwko paszportom covidowym. Flagi wielu narodów powiewały wśród protestujących, ponieważ obywatele państw na całym świecie mają do czynienia z tymi samymi zakusami globalnych instytucji i globalnych, prywatnych konglomeratów korporacyjnych, aby wdrożyć zarządzenia, które znoszą autonomię każdego człowieka w decydowaniu o własnym ciele. „Berneński protest i demonstracja były dobrze zorganizowane” — czytamy w relacjach.

Tymczasem hiszpański Sąd Najwyższy zdecydował, że mandaty wydane za nieprzestrzeganie ograniczeń sanitarnych, zostały wystawione w oparciu o prawo niezgodne z ustawą zasadniczą. To oznacza, że rząd będzie musiał zwrócić obywatelom środki za uiszczenie ponad miliona mandatów za nieprzestrzeganie obostrzeń covidowych.

Wyrok Sądu Najwyższego dotyczy okresu pierwszych trzech miesięcy trwania stanu wyjątkowego na terytorium Hiszpanii. Decyzja hiszpańskiego sądu wymusza konieczność zwrócenia obywatelom wszystkich opłaconych dotychczas mandatów wydanych we wskazanym okresie, a także unieważnienie tych, które dotychczas nie zostały opłacone.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych już poinformowało, że rząd zastosuje się do wyroku sądu w sprawie bezpodstawnie wydanych mandatów.

Sąd Najwyższy uznał za niekonstytucyjne zapisy wprowadzające stan wyjątkowy w Hiszpanii, który trwał od 14 marca do 21 czerwca 2020 roku. Ówczesne decyzje hiszpańskich władz nakazały pozostanie w domach i sparaliżowały znaczną część gospodarki.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. fso1500 25.10.2021 00:12

    Nie mamy pańskiego płaszcza i co Pan nam zrobi?

  2. fso1500 25.10.2021 00:14

    Tak. Z tragarzami.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.