Miliarder chce zbudować megamiasto na pustyni w USA

Opublikowano: 14.09.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1453

W Stanach Zjednoczonych może wkrótce powstać wielkie zaawansowane technologicznie miasto. Miliarder Marc Lore chce wybudować megamiasto od zera na jednej z amerykańskich pustyni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Tolesa będzie miała swoich pierwszych mieszkańców już w 2030 roku.

Marc Lore jest inwestorem i byłym dyrektorem generalnym przedsiębiorstwa Walmart. Amerykański miliarder ujawnił koncepcję megamiasta o nazwie Telosa. Na dzień dzisiejszy są to głównie plany, projekty i grafiki koncepcyjne, jednak Marc Lore faktycznie zamierza wybudować swoje własne miasto.

Według jego wizji Telosa będzie zaawansowanym technologicznie miastem o powierzchni 150 tys. akrów. Ma powstać na pustyni, a zatem zostanie wybudowane od zera. Miliarder ma na oku lokalizacje w stanach Nevada, Utah, Idaho, Arizona, Teksas oraz w regionie Appalachów. Ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Megamiasto Telosa już w 2030 roku ma przyjmować pierwszych mieszkańców, a docelowo, w ciągu 40 lat, ma być zamieszkiwane przez 5 milionów ludzi. Miasto ma być przede wszystkim odporne na suszę i całkowicie samowystarczalne pod względem energetycznym dzięki produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Mieszkańcy mieliby tam dostęp do najnowszych technologii, m.in. do autonomicznych pojazdów i latających taksówek.

Wybudowanie wielkiego miasta na pustyni będzie bardzo kosztownym przedsięwzięciem. Według obecnych szacunków Telosa może pochłonąć 500 miliardów dolarów. Miliarder zamierza wyłożyć pieniądze na ten projekt z własnej kieszeni, a także zaprosić do współpracy prywatnych inwestorów i filantropów. Liczy również na państwowe dotacje. Według wizji pomysłodawcy, mieszkańcy, płacąc podatki mieliby dostęp do usług najwyższej jakości, a nawet udziały w obszarze, na którym powstałoby nowe miasto.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Fortune.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 14.09.2021 19:06

    Czyli takie prywatne miasta? Z prywatnym prawem pana miliardera?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.