Migranci znów siłą forsowali granicę

Opublikowano: 10.01.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1038

Straż Graniczna poinformowała w poniedziałek za pośrednictwem mediów społecznościowych, że minionej dobry polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 49 osób.
Jak informuje SG, że kolejny raz doszło do próby siłowego forsowania granicy. W stronę polskich patroli rzucano kamieniami i kłodami drzew. W Czeremsze w stronę służb poleciały też petardy hukowe.

W niedzielę rzecznik SG, por. Anna Michalska poinformowała, że tuż po północy na odcinku ochranianym przez SG w Czeremsze bardzo agresywna grupa rzucała kamieniami w stronę polskich patroli i oślepiała je laserami. Na miejscu obecne były również osoby w mundurach białoruskich. W stronę polskich służb rzucano także petardami hukowymi, w wyniku czego funkcjonariuszka SG doznała m.in. urazu głowy, została przewieziona do szpitala.

Z kolei przed godz. 5 rano w niedzielę na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Szudziałowie funkcjonariusze zauważyli grupę osób, która nielegalnie przekraczała granicę z Białorusi do Polski. – Na miejscu nasze patrole zatrzymały 16 cudzoziemców, w tym z Indii i Iraku. W czasie ich zatrzymywania, w stronę polskich patroli zaczęło się rzucanie kamieniami w samochody. Cudzoziemcy wyrywali też słupki ogrodzenia – przekazała por. Michalska.

Od początku kryzysu migracyjnego na pograniczu polsko-białoruskim doszło do blisko 40 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy. W grudniu zarejestrowano ponad 1700 prób nielegalnego przekroczenia granicy. W listopadzie było ich 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., wrześniu 7,7 tys., sierpniu 3,5 tys. Łącznie w zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.