Migranci na granicy Polski z Ukrainą

Opublikowano: 15.09.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1194

Rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, mjr Elżbieta Pikor poinformowała, że funkcjonariusze z Podkarpacia zatrzymali grupę migrantów, którzy nielegalnie przekroczyli ukraińsko-polską granicę.

Służby zatrzymały w górzystym i zalesionym rejonie w okolicach Arłamowa na Podkarpaciu sześciu obywateli Jemenu i dwóch obywateli Somalii, którzy pieszo dotarli do Polski. Przedstawicielka straży Granicznej zwraca jednak uwagę, że ich miejscem docelowym miały być kraje Europy Zachodniej, a Polska miała służyć jedynie jako kraj tranzytowy.

Rzeczniczka przekazała, że grupa została zauważona przez funkcjonariuszy z Huwnik, którzy obserwowali teren. Służby zauważyły grupę młodych osób w wieku od 17 do 23 lat, która szła od strony Ukrainy. Wszyscy zostali zatrzymani i przyznali się do nielegalnego przekroczenia polskiej granicy. Pikor podkreśla, że osoby te na Ukrainie przebywały legalnie, ale podjęły decyzję o udaniu się na zachód Europy, w czym miały im pomóc nawigacja w telefonie, dobrze wyposażone plecaki i pieniądze na kontynuowanie dalszej podróży.

Najprawdopodobniej w drodze readmisji migranci trafią z powrotem na Ukrainę. Służba Graniczna komentując sytuację w kontekście tego co dzieje się na granicy z Białorusią, zwróciła uwagę, że liczba osób, które nielegalnie przekraczają granicę polsko-ukraińską utrzymuje się w zasadzie na tym samym poziomie jak w poprzednich latach. Od początku tego roku Straż Graniczna zatrzymała na Podkarpaciu 165 nielegalnych migrantów.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.