„Mieszkanie plus” w pakiecie z eksmisją na bruk

Opublikowano: 20.07.2017 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 296

Sejm ma się zająć pierwszym czytaniem głównej ustawy w programie Mieszkanie Plus – o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Ustawie, dzięki której, każdy kto dostanie od PiS mieszkanie, będzie mógł być wyrzucony na bruk.

Opowieści rządu, o tym, że państwo zbuduje na wynajem i z opcją dojścia do własności tysiące mieszkań z niskimi czynszami, krążą w mediach od miesięcy. Teraz w Sejmie pojawił się konkret. Projekt ustawy o KZN.

Ministerstwo Infrastruktury tak pisze o nowej instytucji: „Zadaniem KZN będzie nie tylko gospodarowanie nieruchomościami, ale także nadzorowanie najmu, a w szczególności wysokości czynszów, tak aby opłaty ponoszone przez najemców nie przekraczały wysokości określonych w obowiązujących przepisach”.

Ministerstwo nie dodaje, że KZN będzie się też zajmował eksmisją z tych mieszkań. I to nie do lokali zastępczych, tylko wprost na bruk.

Jeśli ktoś nie wierzy, niech zapozna się z takim fragmentem ustawy: „Do umowy najmu instytucjonalnego lokalu załącza się oświadczenie najemcy w formie aktu notarialnego, w którym najemca poddał się egzekucji i zobowiązał się do opróżnienia i wydania lokalu używanego na podstawie umowy najmu instytucjonalnego lokalu w terminie wskazanym w żądaniu, o którym mowa w art. 19i ust. 3, oraz przyjął do wiadomości, że w razie konieczności wykonania powyższego zobowiązania prawo do lokalu socjalnego ani pomieszczenia tymczasowego nie przysługuje”.

Adrian Zandberg, który ten zapis upublicznił, skomentował go na “Facebooku” w taki sposób: „W cieniu zamachu na sądy PiS wprowadza pod obrady ustawę zawierającą eksmisje na bruk, bez prawa do lokalu socjalnego. Jak się okazuje, tak ma funkcjonować sławetne Mieszkanie+. Z uzasadnienia ustawy wynika, że przez 30 lat będzie można wywalić ludzi z domu ot tak, bez żadnych praw”.

Autorstwo: TJ
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
l82
Użytkownik
l82

a jeśli przestaje się spłacać kredyt mieszkaniowy (hipoteczny) to bank zapewnia mieszkanie zastępcze?

Szymon Dąbrowski
Użytkownik

Może PiS przejmuje się niskimi statystykami bezdomności w Polsce (w porównaniu np. do USA)?

8pasanger
Użytkownik

brak mi komentarzy przygłupich korwinowców o tym jak to pis to socjaliści.Okazuje się, że jednak za publiczne pieniądze chcą tylko deweloperce i firmom zarządzajacym nieruchomościami napędzić klientów, których będzie można z dnia na dzień wywalić na bruk.Nie jestem zaskoczony jakoś wcale….

dfg
Użytkownik
dfg

Państwo zapewnia sobie bezpieczny najem, a prywaciarze muszą bujać się ze złodziejami niepłacącymi za wynajmowane mieszkanie. Ustawa o ochronie praw lokatorów jest, jak widać, tylko dla prywatnych krwiopijców. Władza zawsze się wyżywi, zwłaszcza socjalistyczna.

Feneghar
Użytkownik
Feneghar

Najpierw obiecali 3 mln mieszkań, a jak wreszcie zaczęli coś w tym kierunku robić to nie tylko obietnice obcięli, ale i założenia takie postawili, że już bezpieczniej zostać bezdomnym.

8pasanger
Użytkownik

dfg co ty piszesz?Przecież prywatni właściciele mają najem okazjonalny, który jest szeroko stosowany i właściwie nie daje lokatorowi żadnych praw
Rozdział 2a
Najem okazjonalny lokalu
Art. 19a. 1. Umową najmu okazjonalnego lokalu jest umowa najmu lokalu
służącego do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych, zawarta na czas oznaczony, nie
dłuższy niż 10 lat.
1a. Przepis ust. 1 nie ma zastosowania do lokali wchodzących w skład
publicznego zasobu mieszkaniowego i lokali, o których mowa w art. 20 ust. 2a.
2. Do umowy najmu okazjonalnego lokalu załącza się w szczególności:
1)
oświadczenie najemcy w formie aktu notarialnego, w którym najemca poddał się
egzekucji i zobowiązał się do opróżnienia i wydania lokalu używanego na
podstawie umowy najmu okazjonalnego lokalu w terminie wskazanym w
żądaniu, o którym mowa w art. 19d ust. 2;

http://isap.sejm.gov.pl/Download;jsessionid=1565720DCE36C554332020E5ACC23F16?id=WDU20010710733&type=3
Oświadczenie lokatora o ,,poddaniu się egzekucji” nie jest niczym innym jak zgodą na eskmisję na bruk.W oświadczeniu jest przecież, że lokator dysponuje innym lokalem, do którego może się wyprowadzić.Tym samym eksmisja rzekomo nie jest ,,na bruk” tylko do tego innego lokalu.Jeśli w ogóle właściciel składa sprawę do sądu o eksmisję.Praktyka mówi, że częściej po chamsku próbuje wymienić zamki i wykurzyć lokatora czyścicielami.