Mieszkańcy okolic Notre Dame mogą być zatruci ołowiem

Opublikowano: 09.06.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 174

Ludzie mieszkający w pobliżu paryskiej katedry Notre Dame mogli zostać narażeni na zatrucie ołowiem, w związku z pożarem, który zniszczył iglicę i dach znanej na całym świecie budowli.

Paryjska agencja zdrowia wydała zalecenie, by dzieci poniżej siódmego roku życia i kobiety w ciąży, mieszkające w pobliżu katedry Notre Dame, obowiązkowo wykonały badania krwi na obecność ołowiu. Ogromny pożar, do którego doszło 15 kwietnia bieżącego roku, wysłał w powietrze tony tego toksycznego metalu.

Władze w Paryżu poinformowały, że poziom ołowiu we krwi przebadanego dziecka, zamieszkującego okolice katedry Notre Dame, znacznie przekraczał przyjęte normy. Pobrane próbki gleby również wykazały, że poziom ołowiu jest bardzo wysoki. Władze miasta zarządziły już sprzątanie pyłu ołowiowego na całym terenie wokół katedry.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, małe dzieci są szczególnie narażone na toksyczne działanie ołowiu, a potencjalne konsekwencje zdrowotne mogą obejmować nawet uszkodzenie mózgu i układu nerwowego. Ołów powoduje również długotrwałe szkody u osób dorosłych, w tym zwiększone ryzyko nadciśnienia krwi i uszkodzenia nerek. Narażenie kobiet w ciąży na wysoki poziom ołowiu może z kolei skutkować poronieniem lub urodzeniem chorego płodu.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: Independent.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 1 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.