Mieszkańcy którego kraju najdłużej pracują?

Opublikowano: 23.10.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 656

Zastanawialiście się już kiedyś, czy ilość godzin, którą spędzacie w pracy, jest zbyt duża? Dzięki tej mapie możecie porównać liczbę godzin, jaką spędzają w pracy mieszkańcy poszczególnych krajów Europy.

Mapa pokazuje liczbę godzin spędzonych w pracy w ciągu tygodnia przez pracowników poszczególnych krajów europejskich. Dane, które zostały zgromadzone przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), dotyczą zarówno pracowników pełnoetatowych, jak też tych, którzy pracują mniejszą liczbę godzin.

Metoda gromadzenia tych danych była stosunkowo prosta. Wzięto ogólną ilość godzin przepracowanych przez mieszkańców danego kraju w roku 2016 i podzielono ją przez liczbę osób pracujących w tymże roku. Uzyskaną liczbę podzielono przez 52,14 – jest to dokładna ilość tygodni w danym roku.

Liczby przedstawione na mapie, nie dają jednak pełnej odpowiedzi na to, czy duża liczba godzin przepracowanych przez dany naród jest zjawiskiem pozytywnym czy nie. Dzieje się tak przez pewne negatywne i pozytywne czynniki ekonomiczne, które powiązane są z liczbą przepracowanych godzin. Czynnikiem pozytywnym jest na przykład PKB na jednego mieszkańca. Stąd autor mapy postanowił zaznaczyć na zielono kraje, których mieszkańcy mają niską liczbę przepracowanych godzin.

Warto nadmienić, że nie oznacza to wcale, że mieszkańcy tych krajów są ubożsi, ponieważ mniej pracują – wręcz przeciwnie. Z uwagi na wysokie PKB na osobę, mieszkańcy krajów takich jak Niemcy, Francja czy Norwegia nie muszą tyle pracować, a ich zarobki i tak są wyższe niż w krajach takich jak Czechy, Słowacja czy Polska.

W ten sposób okazuje się, że Polacy plasują się w czołówce najbardziej zapracowanych narodów Unii Europejskiej. Tyle samo co Polacy pracują Łotysze (średnio 37 godzin tygodniowo), a nieco więcej Grecy (średnio 39 godzin tygodniowo). Po drugiej stronie są Niemcy (26 godzin tygodniowo), Norwedzy (27 godzin tygodniowo) i Francuzi (28 godzin tygodniowo). Wychodzi na to, że Polak spędza w pracy średnio prawie 7,5 godziny, a Niemiec zaledwie nieco ponad 5 godzin.

Brytyjczycy plasują się pośrodku tej listy, ponieważ tygodniowo spędzają w pracy 32 godziny, co daje prawie 6,5 godziny dziennie. A co z krajami spoza Europy? Dla porównania w Kanadzie są to 33 godziny, w Japonii 33, w USA i Nowej Zelandii 34, w Izraelu 36, w Chile i w Rosji 38, a w Meksyku 43 godziny tygodniowo. Mieszkańcy tego ostatniego kraju statystycznie spędzają więc w pracy prawie 8,5 godziny dziennie!

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. mariusz 23.10.2017 20:52

    Przy tak niskich zarobach Polacy pracują decydują się pracować ponad 8 godzin dziennie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.