Mieszkańcy brytyjskich domów opieki „umierają samotnie”

Opublikowano: 25.11.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1102

Związek zawodowy Unison alarmuje, że w sektorze opieki jest „rozpaczliwie mało” pracowników. Efekt tego taki, że mieszkańcy domów opieki w Wielkiej Brytanii „umierają samotnie”, ponieważ nie ma się kto nimi zająć.

Najnowsze badanie Unison pokazuje, że mieszkańcy domów opieki są zaniedbywani z uwagi na „niebezpiecznie niski” poziom zatrudnienia. Z ankiety przeprowadzonej wśród pracowników domów opieki wynika, że seniorzy przebywający w takich miejscach umierają samotnie, ponieważ z uwagi na brak personelu nie ma kto im towarzyszyć w ostatnich godzinach ich życia. Sytuacja jest na tyle poważna, że część podopiecznych nie jest regularnie myta, a część jest ubierana dopiero po południu. Nie mówiąc już o tym, że świadczenie opieki odbywa się w błyskawicznym tempie, a jej jakość spada, ponieważ nie ma wystarczającej liczby ludzi do wykonania całej pracy – zarówno na zmianach dziennych, jak i nocnych.

Z ankiety Unison przeprowadzonej w Anglii, Walii i Irlandii Północnej wynika, że pracownicy domów opieki, którzy próbują w jakikolwiek sposób nadrabiać braki kadrowe, są wyczerpani i sfrustrowani. 31 proc. wyznało, że niewystarczający poziom personelu wpływa na jakość opieki i że powoduje u nich uczucie „wyczerpania, złości i zdenerwowania”. Natomiast aż 67 proc. respondentów stwierdziło, że z uwagi na trudne warunki pracy i wyczerpanie zawodowe rozważa opuszczenie sektora opieki.

„Musiałam opuścić moich podopiecznych we łzach, ponieważ musiałam opiekować się kimś innym, kto również mnie potrzebował” – wyznała zrozpaczona, 40-letni opiekunka. A sekretarz generalna Unison Christina McAnea dodaje: „Opiekunowie odchodzą tłumnie – wypaleni pandemią, wyczerpani pracą na zmianach, na których brakuje pracowników i znużeni niskimi zarobkami”. To koszmar dla rodzin martwiących się o opiekę nad bliskimi, przepracowanych pracowników, którzy borykają się z problemami i pracodawców, którzy obawiają się, że nie będą mieli personelu. W sektorze opieki rozpaczliwie brakuje pracowników i nie można czekać miesiącami, aż rząd znajdzie rozwiązanie.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Jack Ravenno 25.11.2021 21:47

    Rząd znajdzie rozwiązanie? Łahahahahahahahahhaaaaaaaaa…
    Wywalili masę ludzi, którzy nie chcieli dobrowolnie wypróbować na sobie maści na szczury.

    Taka sytuacja…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.