Mieszkańcom gminy zakazano umierać w weekendy

Opublikowano: 08.12.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 827

Burmistrz gminy La Gresle we francuskiej Loire, Isabelle Dujele, wydała dekret zabraniający mieszkańcom umierania w domu w weekendy i święta, jak podaje strona internetowa gminy.

Dekret został wprowadzony w celu zwrócenia uwagi na brak lekarzy w gminie. „Za prowokacyjnym dekretem zabraniającym śmierci w domu w weekendy i święta skrywa się ogromne nieszczęście wielu mieszkańców z powodu sytuacji opieki zdrowotnej” – powiedziała burmistrz.

Dujele wyjaśnia, że problem związany jest z ogromnym brakiem specjalistów i wymaga natychmiastowego rozwiązania. Telewizja CNews zauważa, że burmistrz podjęła tę decyzję po ostatniej niedzieli, kiedy musiała szukać specjalisty, który potwierdziłby śmierć jednego z mieszkańców gminy, ponieważ lekarza nie było, a karetka podlegała innej gminie, gdzie brak specjalistów.

Udało im się znaleźć lekarza dopiero w sąsiednim okręgu, ale, jak zauważa kanał telewizyjny, burmistrz zdecydowała, że nie jest gotowa ponownie przeżywać takie sytuacje i wydała odpowiedni dekret, aby zwrócić uwagę na problem.

Na podstawie: CNews.fr, Telegramme.info
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
mike
Użytkownik
mike

skoro nie ma kto stwierdzić śmierci to pacjent jest żywy więc w czym problem? :)