Mięsożerne bakterie w glonach stanowią nowe zagrożenie

Opublikowano: 17.06.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1994

Nowe wyzwanie zagraża wybrzeżu Florydy, gdzie obserwuje się zwiększone uwolnienia glonów zawierających bakterie Vibrio vulnificus. Te mikroorganizmy, potocznie zwane „mięsożernymi”, mogą powodować poważne stany zapalne i stanowić zagrożenie dla osób z osłabionym układem odpornościowym, a także dla tych, którzy cierpią na przewlekłe choroby wątroby.

Zwiększona liczba tych glonów nie tylko stwarza ryzyko dla zdrowia ludzi, ale również dla ekosystemu, na co wskazuje ich szkodliwy wpływ na środowisko. Emisja nieprzyjemnego zapachu przez glony jest kolejnym efektem ich obecności, co jest szczególnie uciążliwe dla mieszkańców i turystów odwiedzających te obszary.

Mieszkańcy Florydy i wolontariusze przystąpili do czyszczenia wybrzeży, starając się usunąć nagromadzone glony. Używają specjalnych rękawic, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu z potencjalnie niebezpiecznymi organizmami.

Niestety, to zjawisko nie jest unikalne dla Florydy. W ostatnim czasie w Morzu Czerwonym obserwowano podobne wybuchy bakterii zawartych w glonach, które prowadziły do masowych śmierci gatunku jeżowców. Ofiary tej epidemii były pozbawiane swojego ciała, zostawiając za sobą jedynie szkielety.

W związku z powyższym, zjawisko to stanowi poważne zagrożenie na skalę globalną. Wymaga ono pilnej interwencji oraz badań, które pozwolą na zrozumienie mechanizmów i skali tego problemu. Przede wszystkim jednak konieczne jest podjęcie działań prewencyjnych, które pozwolą na zabezpieczenie ludności i ochronę ekosystemów przed dalszą inwazją tych niebezpiecznych mikroorganizmów.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.