Mieli złamać sieć Tor i słono za to płacą

Opublikowano: 25.09.2015 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 332

W ubiegłym roku rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkurs na złamanie zabezpieczeń sieci Tor. Teraz firma, która go wygrała, wynajęła firmę prawniczą, która ma jej pomóc wycofać się z rządowego kontraktu.

Za złamanie Tora przewidziano nagrodę w wysokości 59 000 USD. Zwycięska firma, Centralny Instytut Badawczy Ekonomii, Informatyki i Systemów Kontrolnych, to część państwowego przedsiębiorstwa Rostec, producenta m.in. broni i śmigłowców. Przedsiębiorstwo zapłaciło właśnie 150 000 dolarów firmie prawniczej, która ma wynegocjować rozwiązanie kontraktu.

Rosyjskie władze są zainteresowane złamaniem zabezpieczeń Tora nie tylko dlatego, że z anonimowej sieci korzystają hakerzy i inni przestępcy. Jest ona też używana przez politycznych dysydentów oraz obywateli, którzy nie chcą, by władza mogła ich śledzić. Także w Rosji rośnie popularność Tora. Od początku bieżącego roku liczba rosyjskich użytkowników tej sieci wzrosła o 40% i obecnie wynosi ponad 175 000.

Autorstwo: Mariusz Błoński
Na podstawie: Bloomberg.com
Źródło: KopalniaWiedzy.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o