Miasta w Wenezueli wprowadzają własne waluty

Opublikowano: 23.03.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 660

Wenezuela znalazła się w bardzo głębokim kryzysie. Mieszkańcy zmuszeni są do ratowania się na wszelkie możliwe sposoby. Niedobór żywności przyczynił się do wyraźnego wzrostu przestępczości zorganizowanej w całym kraju. Brakuje nawet pieniędzy, dlatego władze jednego z miast jako pierwsze postanowiły wprowadzić nową lokalną walutę.

Burmistrz Elorza, miasta położonego niedaleko granicy z Kolumbią rozpoczął drukowanie waluty o nazwie „Elorza”. Solfreddy Solorzano ogłosił, że każdy może zgłosić się do jego biura i nabyć nowe pieniądze, które mają posłużyć zarówno mieszkańcom jak i turystom w handlu oraz w życiu codziennym.

Powstanie nowej waluty ma ścisły związek z niedoborem waluty państwowej – boliwarem. Nie dość, że w sklepach brakuje podstawowych produktów a ceny żywności i innych towarów rosną o 100% co każdy miesiąc, to jeszcze mieszkańcy otrzymują wypłaty posiadające równowartość do dwóch dolarów amerykańskich, czyli kilku polskich złotych. Co więcej, w kraju brakuje nawet samych pieniędzy. W wielu sklepach, sprzedawcy już od dłuższego czasu przyjmowali pieniądze na wagę, gdyż nikomu nie opłacało się ich liczyć.

Władze Wenezueli wprowadziły ostatnio swoją własną kryptowalutę „Petro”, aby unikać sankcji gospodarczych, które zostały nałożone przez Stany Zjednoczone. Jednak kilka dni temu amerykańskie media podały, że USA wprowadziły zakaz zawierania transakcji przy użyciu tej kryptowaluty. Wenezuela ma bardzo poważne problemy gospodarcze, a także problemy ze spłatą wielomiliardowych długów międzynarodowych. Wszyscy zastanawiają się jak długo ten kraj jeszcze pociągnie.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 23.03.2018 16:16

    Za Chaveza podana była informacja, że Wenezuela spłaciła WSZYSTKIE długi zagraniczne i ściągnęła całe złoto z Anglii do siebie. A teraz jak USA się wtrąciła to kraj tonie w długach i chaosie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.