Miałem obowiązek mówić tak samo co cała UE

Opublikowano: 07.03.2021 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3578

„Eksperci” pandemiczni z Polski i świata w kontekście COVID-19 mylili się tyle razy, że w zasadzie można sobie darować słuchanie ich rad i prognoz. Ostatni wywiad z Jarosławem Pinkasem potwierdza jednak coś większego: realizowanie odgórnie przyjętej agendy, w której niezależność i neutralność naukowej analizy problemu, nie ma żadnego znaczenia.

Jarosław Pinkas w czasie rozmowy z Marcinem Zaborskim na antenie radia RMF FM, powiedział o rzeczach, które po głębszej analizie, dają klarowny dowód na to, że to, co obecnie dzieje się na świecie, jest bardzo dalekie od bezinteresownej walki o zdrowie i życie ludzi, których dopadł COVID-19.

Zaborski przywołał kilka zdecydowanie jednoznacznych sformułowań Pinkasa.

30 stycznia 2020 roku powiedział on: „Ten wirus jest w tej chwili w Chinach. Mamy całkiem daleko do Chin. Mam nadzieję, że będziemy krajem wolnym od koronawirusa. Jestem optymistą. Znacznie większym problemem jest dla nas coroczna epidemie grypowa, która dotyka Polskę”.

Jak swoje własne słowa skomentował były Główny Inspektor Sanitarny? „Pomyliłem się tak, jak wszyscy eksperci na całym świecie, ponieważ wtedy już było wiadomo, jaki to jest wirus, jaki ma genom. I 80 proc. tego wirusa to jest taki sam genom, jak wirusa SARS, z którym sobie świat poradził”.

Dziennikarz RMF FM nie dawał jednak za wygraną i powołał się na kolejną wypowiedź Pinkasa, tym razem jednak z 1 lutego 2020 roku. Powiedział on wtedy: „Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Polsce nie grozi żadna pandemia”.

Gdy Marcin Zaborski poprosił o komentarz do tej wypowiedzi, Pinkas skonstatował, że „nie ma zdolności profetycznych”. Wtedy dziennikarz zapytał: „Jeśli nie ma pan zdolności profetycznych, to po co było mówić takie rzeczy?”

W tym miejscu Pinkas mówiąc kolokwialnie „wysypał się”. Orzekł bowiem: „Dlatego, że moim obowiązkiem w tamtym czasie i także teraz, jest zachowanie daleko idącego spokoju i pokazanie, że jesteśmy krajem, który jest sobie w stanie poradzić. Bo z tym wirusem można sobie poradzić tylko wtedy, kiedy zachowujemy spokój, mamy perspektywę, że ludzie będą rozsądni, ponieważ ten wirus, to już w tej chwili oczywiście wiemy, to jest głównie socjologia. […] ECDC i cała Unia Europejska mówiła jednym głosem. Ja miałem święty obowiązek mówić dokładnie tak samo. W tym samym czasie wszyscy eksperci w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie mówili dokładnie to samo”.

Warto podkreślić, że gdy pełnił funkcję szefa Głównego Inspektoratu Sanitarnego, mówił o „wygenerowaniu emocjonalnego zapotrzebowania na szczepionkę”.

W czasie wywiadu, Zaborski przypomniał też słowa szefa Kancelarii Premiera – Michała Dworczyka, który rok temu powiedział: „Jesteśmy przygotowani na koronawirusa, niezależnie od skali ewentualnych zachorowań”.

Zaborski słusznie zauważył, że nie może być mowy o pełnej gotowości do sprostania zagrożeniom pandemicznym, jeśli podstawowe służby sanitarne, czyli sanepidy, nie mają wystarczającej liczby telefonów komórkowych do obsługi poszkodowanych w wyniku koronawirusa.

Jarosława Pinkas odparł, że owe „przygotowanie” do pandemii, polegało głownie na udawaniu przed społeczeństwem, że wszystko jest pod kontrolą: „To takie przygotowanie, że musimy sprostać. To przygotowanie polegające na tym, że nie jesteśmy od siania defetyzmu, tylko od robienia rzeczy ex tempore i szybkiego działania”.

Pinkas jest kolejnym po Andrzeju Horbanie doradcą premiera do spraw COVID-19, który mówi coś, co absolutnie podważa linie działań rządu w walce z pandemią. Horban przyznał, że w ubiegłoroczne wakacje, gdy poluzowano obostrzenia, rząd wiedział, iż pandemia nie jest stłumiona, ale trzeba budować odporność stadną, więc premier i reszta wykalkulowali sobie, że trzeba również pozwolić się zarażać młodym ludziom, wmawiając społeczeństwu, że problemu już nie ma.

Nie ma więc znaczenia stan faktyczny, ważne jest to, co rząd chce przekazać Polakom. Jeszcze ważniejsze zaś to, co rządowi powie Bruksela, a Brukseli…

Autorstwo: Marcin Kozera
Na podstawie: RMF24.pl
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. radical3dom 09.03.2021 08:58

    No dobra to że nie jesteśmy suwerennym krajem i politycy nie działaja z naszego nadania dla naszego dobra to już od dawna wiemy. Teraz trzeba pomyśleć i działać aby pozbyć sie pasoży-da i zacząć odbudowę zdrowego kraju!! Może NEOS??

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.