Mężowie w Arabii Saudyjskiej mogą zjadać żony

Opublikowano: 21.03.2016 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2

Najwyższy mufti Arabii Saudyjskiej Abdul Aziz al-Sheikh oświadczył, że w przypadku śmiertelnego głodu mężczyzna może zjeść części ciała swoich żon – informuje o tym brytyjska gazeta “Mirror”.

Według słów mufti, kobieta powinna poddać się tej decyzji męża z oddaniem i spokojem, ponieważ są oni „jednością”.

To oświadczenie mufti wywołało lawinę sporów w Arabii Saudyjskiej. Na oficjalnej stronie kapłana nie pojawił się na razie pełny tekst kazania.

Dodajmy, że wcześniej w wielu zagranicznych mediach pojawiały się i inne sprzeczne oświadczenia Abdula Aziza al-Sheikha. Np. proponował on zniszczyć wszystkie świątynie poza meczetami, albo pozwolić wychodzić za mąż 15-letnim dziewczętom.

Arabia Saudyjska to jedyne państwo, w którym kobiety nie mają prawa kierować samochodem. Kobiety w tym państwie pracują tylko w bardzo rzadkich przypadkach. Praktycznie nie mają możliwości zdobycia pełnego wykształcenia, a za mąż wychodzą bardzo wcześnie.

W niektórych miastach uczniowie uczą się w różnych porach, aby nie dopuścić do kontaktowania się chłopców z dziewczętami. Jeśli w samolocie mężczyźnie dostało się miejsce obok kobiety, to przesiądzie się właśnie ona. Wielkim wstydem dla kobiety w Arabii Saudyjskiej jest aresztowanie przez policję religijną za kontakt z mężczyzną, który nie jest jej krewnym. W 2009 roku za kontakt z mężczyznami nie będącymi krewnymi dwie młode dziewczyny zastrzelono publicznie w obecności ich ojca.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

tolerancja musi być

obecny
Użytkownik
obecny

No jasne. Biorąc pod uwagę, że saudyjscy naukowcy niedawno stwierdzili, że kobieta to ssak. Więc jako taki ma jednak jakieś prawa jak np koza, wielbłąd etc. etc.