9000 funtów grzywny za ścięcie drzew we własnym ogrodzie

Opublikowano: 17.12.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2180

Pewien mieszkaniec Blockley w Gloucestershire narzekał na to, że jabłonie rosnące w jego ogrodzie wabią osy do domu, a jabłka stanowią zagrożenie dla jego psa. Dlatego mężczyzna postanowił się ich pozbyć. Teraz musi zapłacić prawie 9000 funtów kary za ścięcie drzew.

Mieszkaniec Blockley ściął trzy jabłonie w swoim ogrodzie za domem po tym, jak stwierdził, że owoce były przyczyną choroby jego psa. Ismail Elagdoub narzekał na drzewa także w kontekście tego, że w wokół jego domu pojawiły się osy. Teraz za ścięcie drzew musi zapłacić wysoką karę.

Ismail dostał ostrzeżenie, aby nie usuwał ponad 60-letnich drzew z ogrodu, gdyż są chronione. Mężczyzna zapłacił jednak wykonawcy za nielegalne ścięcie drzew. Przyznał się do ich bezprawnego usunięcia bez wcześniejszego powiadomienia Cotswold District Council. Mężczyzna niedawno usłyszał wyrok w sądzie w Cheltenham.

Świadek, który zobaczył, jak robotnik wycina drzewa, poinformował mężczyznę, że jest to obszar chroniony. Właściciel ogrodu nie wysłuchał jednak ostrzeżenia.

Mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 4224 funtów i obciążony dodatkowymi kosztami w wysokości 2970 funtów. Do wyroku dodano także dodatkową opłatę w wysokości 1690 funtów. Łączna kwota, jaką musi zapłacić obecnie uparty mieszkaniec Blockley to 8884 funty.

Jabłonie stanowiły część szerszego zabytkowego sadu, który znajdował się w tym miejscu od lat 90. XIX wieku. Przyznawszy się do winy, mężczyzna przeprosił za wycinkę drzew i oświadczył, że „działał bez zastanowienia”.

Akt oskarżenia wniosło Cotswold District Council’s Heritage. Elmagdoub dodał, że chętnie nawiąże współpracę z inspektorem ds. drzew z councilu. Nadal jednak utrzymywał, że jego pies źle się poczuł po zjedzeniu opadłego owocu.

W sprawie wypowiedział się również Robert Weaver z samorządu: „Ochrona naszego dziedzictwa naturalnego jest naszym wspólnym obowiązkiem i zachęcamy mieszkańców do współpracy z nami, aby zapewnić zrównoważone podejmowanie decyzji. Wynik tej sprawy podkreśla znaczenie współpracy z władzami samorządowymi, aby zapewnić ochronę i ulepszaj nasze wspólne środowisko dla przyszłych pokoleń”.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. LichoNiespi 17.12.2023 13:12

  No to facet slono zaplaci ze wyciol na jego terenie az 3 drzewa 60 letnie, gdyz jak panstwo lub koorporacje wycinajom tysiace drzew 100 letnich to….jeszcze majom zysk z tego.

 2. replikant3d 17.12.2023 17:30

  LichoNiespi, ,,co wolno wojewodzie, to nie tobie sm………Nie znasz tego powiedzenia?

 3. emigrant001 17.12.2023 18:26

  a mógł podlewać jakimś kwasem i same by uschły:)

 4. M4ndarkus 17.12.2023 21:28

  A już myślałem że to tylko w PL nie ma własności prywatnej.

 5. Denisrozrabiaka 17.12.2023 22:38

  Lubię naturę i miałem psy – drzewa i psy to rzeczy żyjące. W tym wypadku ważniejsze są drzewa, bo z XIX wieku.

 6. Katarzyna TG 18.12.2023 09:43

  Denisrozrabiaka, psy i koty to są zwierzęta a nie rzeczy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.