Metropolita warszawski chce przyjmować imigrantów

Opublikowano: 01.03.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 325

Metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz w liście do wiernych z okazji Wiernego Postu pisze, iż Polacy powinni wziąć udział w programie pomocy syryjskim rodzinom, który miałby zakończyć się przyjęciem imigrantów. Ponadto Nycz zwrócił uwagę na konieczność pomocy ukraińskim pracownikom w postaci „zwykłego szacunku i uczciwego wynagrodzenia”.

List duchownego zostanie wygłoszony oficjalnie w najbliższą niedzielę, ale już teraz jego treść opublikowało środowisko katolewicowego pisma „Więź”. Nycz apeluje w nim do Polaków o udział w programie pomocowym „Rodzina rodzinie”, który polega na wsparciu syryjskich rodzin pokrzywdzonych w trakcie trwającego wciąż konfliktu w tym kraju. Duchowny wyraża w nim nadzieję, że ta pierwsza inicjatywa w późniejszym czasie doprowadzi do otwarcia korytarzy humanitarnych, ale wcześniej chce przyjęcia kilkuset uchodźców z Syrii.

Zdaniem kard. Nycza osoby te potrzebują pilnego leczenia, a sam program jest bezpieczny, ponieważ przygotowany jest do niego Caritas Polska, diecezjalne oddziały Caritasu oraz diecezje w całym kraju. Duchowny podkreślił, iż liczy w tej kwestii na wsparcie władz państwowych, które powinny kierować się miłosierdziem ze wskazań Jezusa Chrystusa, o którym przypominał Jan Paweł II.

Kardynał w liście do wiernych dodał, iż powinni oni wspierać pracowników z Ukrainy, którzy poprzez udział w pracach sezonowych przyczyniają się do rozwoju gospodarczego kraju. Nycz uważa więc, że Ukraińcom należy się nie tylko szacunek, ale także uczciwe wynagrodzenie.

Na podstawie: WP.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Stanlley 01.03.2017 11:42

  No…. nikt mu nie broni do swojego pałacu matropolity przyjąć na utrzymanie tylu nielegalnych imigrantów ile mu się podoba…. Gęba pełna frazesów gdy to inni mają realizować jego zachcianki a nie on sam… Najpierw swoim pomóżmy. Przykład pierwszy z brzegu – ile jest domów samotnej matki gdzie brakuje nawet na mydło i jedzenie? Większość z nich jest prowadzona przez organizacje katolickie – bo na pomoc państwa to najwyżej urzędnik może liczyć…

 2. Czejna 01.03.2017 13:32

  Skromny dodatek do powyzszych komentarzy.
  Kosciol, jak zawsze, korzysta z nimbu chwaly tych niewielu “niechlubnych” dla nich wyjatkow, patriotycznych duchownych, i na tej bazie od tysiaca lat manipuluje nami dbajac li tylko i wylacznie o swoj interes, czyli Watykanu. Zawsze bezczelnie podsuwa kukulcze pomysly na barki calej spolecznosci z administracja wlacznie.
  Pora przejrzec w koncu na oczy i sie od niego odwrocic, a ludzie spragnieni grupowego kontaktu z Bogiem powinni stworzyc swoj wlasny kosciol polski, czysty i wolny od masonerii i innych podlych i zboczonych wplywow.
  Tak, macie do niego prawo na rowni z Watykanem.

 3. gajowy 01.03.2017 14:42

  Moje wrażenie jest takie że Mw Kazimierz Nycz nie planuje masowej migracji a zaledwie zachęca organizcje (np. Caritas, szpitale) do przyjmowania pojedynczych uchdźców gdyby te przypadkiem dysponowały “wolnymi mocami przerobowymi”.
  A to jest znacząca różnica. Gdyby nasi rządzący byli bardziej wyważeni to tak właśnie stawiali by sprawę: Masowa, odgórnie narzucana migracja NIE, oddolne inicjatywy jak ktoś może pomóc w pojedynczych przypadkach to czemu nie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.