Metropolita do degradacji

Opublikowano: 24.02.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2770

Działacze opozycji z okresu PRL-u chcą degradacji ze stopnia generała do stopnia szeregowca prawosławnego metropolity Sawy – zwierzchnika Cerkwi w naszym kraju. Zainicjowali w tym celu zbiórkę podpisów z apelem do prezydenta Andrzeja Dudy. Metropolita Sawa był od 1994 do 1998 roku Prawosławnym Ordynariuszem Wojska Polskiego.

Pretekstem jest to, że metropolita wysłał list do swojego współbrata patriarchy moskiewskiego i całej Rusi Cyryla I z okazji rocznicy jego intronizacji. Napisał w nim, że „Wrogowi wiary nie podoba się stabilność Cerkwi, stara się ją zburzyć. To, co wydarzyło się w Ukrainie, świadczy o tym naocznie”.

Nie wiadomo, co w tym jest bulwersującego? Przecież każdy katolik zgodziłby się ze zdaniem „Wrogowi wiary nie podoba się stabilność Kościoła, stara się ją zburzyć. To, co wydarzyło się w Ukrainie, świadczy o tym naocznie”. Oczywistością jest to, że wrogowie chrześcijaństwa będą działać przeciwko niemu. W najmniejszym stopniu nie znajduje w tym zdaniu wsparcia wojny lub wezwania do jej kontynuowania.

Metropolita ugiął się i zapewne by zachować spokój oraz lojalność wobec Polski – przeprosił. Czy słusznie?

To jednak za mało dla rozpalonych głów emerytowanych rewolucjonistów spod znaku KOR-u i Solidarności. Na lidera akcji w mediach wyrasta Bernard Bujawicki. Jest on znany z protestów od dawna. Jak informuje radio, protestował w marcu 1968 roku i był czołowym białostockim działaczem radykalnej Solidarności Walczącej.

Autorstwo: Łukasz Marcin Jastrzębski
Źródło (pełna treść): MyslPolska.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szurnięty Mędrzec 25.02.2023 03:23

    NA* Ukrainie

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.