Meteor zestrzelił izraelskiego satelitę AMOS-5

Opublikowano: 27.01.2016 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 520

Izrael utracił satelitę telekomunikacyjnego AMOS-5, który należał do firmy Spacecom. Pojazd kosmiczny został uderzony mikrometeorytami, który doprowadziły do ​​uszkodzenia sieci kablowej urządzenia.

Rosyjska firma “Systemy Informacji Satelitarnej” (Информационные спутниковые системы – ICC), która zbudowała statek kosmiczny AMOS-5, zaprezentowała swój raport na temat incydentu, który doprowadził do utraty satelity. Zdaniem ekspertów winne są niewielkie meteory, które wyrządziły szkody w osłonie i mechanizmach wewnętrznych.

Po incydencie niemal natychmiast wykryto spadek mocy. Rosyjscy eksperci wyjaśnili, że nawet po utracie części systemów pokładowych urządzenie powinno nadal funkcjonować, a zupełnie zamilkło. ICC uważa, że to wskazuje, iż najbardziej prawdopodobnym wytłumaczeniem jest zderzenie satelity i meteorytu. Firma zarządzająca, Spacecom odmówiła komentarza w tej sprawie.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BrutulloF1 02.02.2016 18:27

    Gdyby był to satelita szpiegowski, można by było mówič o boskiej interwencji ale i tak nie jest źle.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.