MEN szykuje podręczniki darmowe dla uczniów

Opublikowano: 23.02.2017 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że przeznaczy blisko 129 milionów złotych na podręczniki dla dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej, aż do ostatniej klasy przekształconego gimnazjum. Szefowa tego resortu Anna Zalewska uspokoiła też nauczycieli, którzy obawiają się utraty pracy po reformach prowadzonych przez Prawo i Sprawiedliwość w systemie edukacyjnym.

Zalewska udzieliła wywiadu prawicowej rozgłośni internetowej Radio Wnet, w którym zapewniła, iż do szkół trafią darmowe podręczniki dla młodzieży szkolnej, a na ten cel resort edukacji przeznaczy blisko 129 milionów złotych. Nowe książki trafią przede wszystkim do dzieci uczących się w klasach I, IV i VII. W sumie przygotowanych zostanie 16 nowych podręczników, zaś w tej kwestii MEN od początku współpracuje z wydawcami, stąd po raz pierwszy ich przedstawiciele nie pojawili się w zespołach przygotowujących nowe podstawy edukacji szkolnej. Mają oni zaakceptować zmiany, jeśli zostaną one przedstawione do 30 listopada.

Ponadto szefowa resortu edukacji uspokajała nauczycieli, którzy obawiają się, że stracą miejsca pracy w związku z reformami edukacyjnymi przygotowywanymi przez Prawo i Sprawiedliwość. Według Zalewskiej w szkołach uczyć się będzie dotychczasowa liczba dzieci, tak więc potrzebnych będzie tyle samo nauczycieli, a zatrudnienie może w niektórych przypadkach nawet wzrosnąć. Minister w rządzie Beaty Szydło przypomniała przy tym, że w ostatnich latach z powodu niżu demograficznego pracę straciło 45 tys. osób.

Na podstawie: Forsal.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Aida
Użytkownik

W tej chwili też są “darmowe” podręczniki i ćwiczenia do nauczania zintegrowanego 1-3. Czy będą je wycofywać i wprowadzać nowe? Świetnie… Ale co tam wszyscy za to zapłacimy, paliwo, leki, produkty spożywcze, inne, podatki od powietrza, światła itp. Dobra zmiana…

Aida
Użytkownik

Bez sensu zupełnie. Przecież nikt z nich i tak już nie skorzysta.