Melnyk awansuje na stanowisko wiceministra Ukrainy?

Opublikowano: 05.07.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 912

Ambasador Ukrainy w Berlinie Andrij Melnyk według niemieckiego dziennika „Bild” może zostać wkrótce odwołany ze swojej dotychczasowej funkcji. Niestety, wbrew pozorom będzie to oznaczało awans na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych w ukraińskim rządzie.

Melnyk jest od 8 lat ambasadorem Ukrainy w Niemczech. Kilka dni temu wywołał oburzenie mówiąc m.in., że ludobójstwo dokonane przez ukraińskich szowinistów na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, to jest bezpośrednie pokłosie polityki, jaką miały rzekomo prowadzić ówczesne władze Polski. W wywiadzie udzielonym wcześniej powiedział także, że w czasach II RP Polska była dla Ukraińców takim samym wrogiem jak nazistowskie Niemcy i ZSRR. Twierdził także, że Stepan Bandera nie był masowym mordercą Żydów i Polaków, a jego rzekomy antysemityzm jest wymysłem rosyjskiej narracji.

Jak donosi teraz dziennik „Bild”, cytując anonimowe źródła w Kijowie, ambasador ma wkrótce awansować. Przewidziane jest dla niego stanowisko wiceministra spraw zagranicznych. „Ministerstwo złożyło taką ofertę prezydentowi Ukrainy. W Kijowie Andrij Melnyk jest wysoko ceniony za swoją pracę” – podaje anonimowe źródło z ukraińskiego rządu.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Rp.pl, Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com

5

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MasaKalambura 06.07.2022 22:28

    Bardzo ciekawa historyczna i polityczna analiza zakłamania, w jakie wierzy ten człowiek. I najwyraźniej bardzo wielu jemu podobnych na wysokich stanowiskach.

    https://www.youtube.com/watch?v=kK__Q-wcyh0&ab_channel=TygodnikDoRzeczy

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.